Przepona

Przepona

Na skróty: 

Protokół leczenia przepony

 Przychodnia leczenia przepony w Łodzi

Czym jest przepona?

Jest nie tylko głównym mięśniem oddechowym, ale również wpływa na funkcję narządów wewnętrznych. Jest bardzo ważnym elementem naszego ciała, jej nieprawidłowe funkcjonowanie może prowadzić do dolegliwości związanych z całym organizmem.

Przepona jest mięśniem, który oddziela klatkę piersiową od jamy brzusznej. Posiada otwory, przez które przechodzą ważne naczynia, nerwy oraz narządy wewnętrzne (aorta, nerw błędny). W trakcie oddychania porusza się ok. 2-3cm, natomiast przy głębokim wdechu może nawet i do 10cm. Niestety wiele czynników zaburza jej funkcjonowanie, co może prowadzić do dysfunkcji organizmu.

Ważną funkcją przepony jest regulacja ciśnienia pomiędzy jamami ciała. Stanowi ona wsparcie ciała dla kręgosłupa podczas ruchu, a dysfunkcje jej ułożenia wpływają na postawę.

Zła praca przepony 

W momencie kiedy praca przepony jest zła może dochodzić do zaburzeń wentylacji, a w konsekwencji obkurczania się naczyń krwionośnych i zmniejszeniu dopływu krwi do mózgu.

Może to objawiać się: 

– obniżeniem motoryki

– większą wrażliwością na ból

– problemami z ciśnieniem krwionośnych

– obniżeniem zdolności intelektualnych

Przepona a układ trawienia

Przepona również ma ważny wpływ na układ trawienny. Przechodzący przez nią przełyk będzie wiązał się z zaburzeniami takimi jak zgaga bądź refluks. Dysfunkcje w ruchomości przepony będą również wpływały na ruch narządów wewnętrznych i mogą skutkować pojawieniem się zespołu jelita drażliwego oraz zaburzeniem w obrębie pracy narządów miednicy mniejszej.

W przeponie znajdują się również receptory hamujące współczulną część układu nerwowego na rzecz części przywspółczulnej. Może to dawać uczucie wyciszenia i relaksu.

Przepona jest bardzo ważnym narządem naszego ciała mającym wpływ na wiele układów oraz narządów. Odpowiednie techniki zdecydowanie poprawią jej funkcjonowanie.

Leczenie przepony 

Protokół  terapii  przepony

  • Uwolnienia jej ruchomości 
  • Praca nad unerwieniem przepony 
  • Praca nad ruchomością żeber, mostka i kręgosłupa - to te kości - jeśli są mało ruchome - powodują złą pracę przepony
  • Praca nad innymi przeponami - górny otwór klatki piersiowej, połączenie czaszki z kręgosłupem,  przepona moczowo - płciowa
  • Manualna praca z narządami wewnętrznymi - terapia wisceralna
  • Nauka prawidłowego oddechu - w celu normalizacji pracy przepony
  • Nauka prawidłowej postawy

Przychodnia leczenia przepony

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

TERAPIA MANUALNA

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety...

Zastój limfatyczny

Zastój limfatyczny

TERAPIA MANUALNA

Jest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Przez nie właściwie funkcjonujący układ limfatyczny w skórze i tkance podskórnej gromadzi się za dużo płynu śródtkankowego. 

Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

TERAPIA MANUALNA

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu...

Stopa płasko-koślawa

Stopa płasko-koślawa

TERAPIA MANUALNA

To problem charakteryzujący się obniżeniem łuku podłużnego i poprzecznego lub jego pełnym oparciu o podłoże.