RUCH DLA ZDROWIA!

RUCH DLA ZDROWIA!

Badania wykazują, że aktywność fizyczna jest najlepszą formą zapobiegania różnym chorobom i dysfunkcjom! Dziś pokarzemy ich przykłady.

STOP ŻYLAKOM 

Ich powstawaniu sprzyja np. siedzący tryb życia, zaś ruch jest najlepszym lekarstwem! Jeżeli po dłuższym przebywaniu w jednej pozycji czujesz ciężkość łydek to znak, że jesteś w grupie ryzyka. Co warto wiedzieć? Że praca mięśni łydek przypomina działanie pompy - podczas chodzenia mięśnie kurczą się rytmicznie, uciskają żyły i wypychają krew ku górze. Dlatego dobrze znaleźć codziennie czas na aktywność (marsz, pływanie, jazda na rowerze). Po ciężkim dniu sprawdzi się też oparcie nóg na podwyższeniu.

PLECY BEZ BÓLU i LEPSZY STAN ZDROWIA 

Niestety badania są nieubłagane. Ok. 80% populacji skarży się na problemy z kręgosłupem. Obecna sytuacja nie pomaga, wiele osób pracuje zdalnie, mało się rusza, a to tylko działa jak bomba z opóźnionym zapalnikiem. Badania wskazały również, że podczas spędzania w pracy ośmiu godzin przy biurku bez ruchu ryzyko przedwczesnej śmieci wzrasta nawet o 15%. Porównano sześciogodzinny dzień w pracy bez aktywności fizycznej do wypalenia paczki papierosów.

Przez to, że tyle godzin siedzimy przed ekranem komputera sprzyjamy żylakom, bólom pleców, zwyrodnieniom, problemom z oddychaniem, otyłości.

Specjaliści radzą, by na każde pół godziny siedzenia przeznaczyć chociaż 2 minuty ruchu.

SUPER CIŚNIENIE 

Jeżeli Twoje ciśnienie jest powyżej normy powstaje ryzyko zawału serca, albo udaru mózgu. Jeżeli rozsądnie przy współpracy z lekarzem włączy się odpowiednią aktywność fizyczną znacznie obniżasz ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia i nie tylko. Nawet niewielka dawka ruchu na początku poprawi ciśnienie krwi.

CHOLESTEROL 

Ważny aspekt! Zwłaszcza, gdy masz bardzo podwyższony cholesterol. Dzięki regularnej aktywności zmniejsza się poziom trójglicerydów i złego cholesterolu LDL, a zwiększa się tego dobrego HDL. Ruch świetnie działa też na zapobieganie powstawaniu zakrzepów, które prowadzą np. do zawałów serca czy udaru mózgu.

W Centrum Osteopatii zaopiekujemy się Tobą holistycznie. W zależności od problemu możemy zaproponować m.in. terapię osteopatyczną, terapię manualną, refleksoterapię oraz konsultację z dietetykiem!

Pierwsza wizyta może odbyć się u osteopaty – Macieja, Karola i Adama, którzy dokładnie przyjrzą się Twoim problemem, dysfunkcją i zaproponują terapię dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości! Można również zacząć od terapii manualnej. Jeżeli nie wiesz do kogo się udać, zapraszamy do kontaktu!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Ból pleców a pozycja

Ból pleców a pozycja

TERAPIA MANUALNA

Ilekroć spotykamy się z dolegliwościami bólowymi, szukamy ich przyczyny. Niestety okazuje się, że często sami pracujemy na te problemy i przeciążenia. 

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

TERAPIA MANUALNA

W takich sytuacjach można znaleźć pomoc, np. u terapeutów, którzy pokażą jak można zarządzać stylem życia i się przystosować.

Bóle obręczy barkowej

Bóle obręczy barkowej

TERAPIA MANUALNA

Problem ten to skutek wadliwych struktur ścięgien, mięśni, stawów oraz torebek stawowych, które zaangażowane są w ruchy barków.

Ból pośladka

Ból pośladka

TERAPIA MANUALNA

Pośladek to miejsce w naszym ciele, gdzie zgromadzone są różnego rodzaju struktury układu kostno – stawowego. Możemy spodziewać się rozmaitych dysfunkcji, począwszy od ścięgien, więzadeł, aż po mięśnie czy nerwy tam przebiegające.