Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Dziś dowiesz się o kilku możliwościach zmian w stylu życia, gdy pojawił się ból i jest on przewlekły. Warto poznać kilka faktów, ponieważ taki rodzaj bólu „stawia nam pewne wymagania”. A jednak jest to o tyle trudne, że...

a. ból nie jest fizycznie namacalny, a otoczenie go nie zauważy i czasami nie wierzą, że masz problem;

b. otoczenie oferuje multum super rozwiązań, leków, urządzeń i zabiegów pozbawionych jakiejkolwiek spójności;

c. można odnieść wrażenie, że gdy specjalista radzi nauczyć się żyć z bólem, jednocześnie posądza pacjenta o udawanie.

W takich sytuacjach można znaleźć pomoc, np. u terapeutów, którzy pokażą jak można zarządzać stylem życia i się przystosować. Pomagają np. w przeanalizowaniu ich stylu życia, ustalić hierarchię zajęć, które mają chęć kontynuować, pokazują jakie są alternatywne sposoby poprawy jakości życia, przez cały czas wspierają i motywują.

Jednym z elementów na który zwraca się uwagę jest DBAŁOŚĆ O KONDYCJĘ FIZYCZNĄ!

Badania w tym zakresie wskazują, że osoby z przewlekłym bólem, mogą mieść bardziej przyjemny i aktywny styl życia, gdy umieją zapobiec utracie kondycji fizycznej. Można motywować pacjenta do ćwiczeń poprzez podwyższanie ich poziomu wewnętrznej kontroli. Np. dbając, by dana osoba zrozumiała problem i była zaangażowana w projektowanie leczenia.

Kolejny element to USTALANIE CELÓW I TEMPA ZMIAN!

Dobre okazuje się hasło „żyj mimo bólu” i ustalenie kilka mniejszych celów, a nie jednego, zbyt „nierealnego”. Najlepiej działają proste sformułowania, niż takie górnolotne. A każdy kolejny zrealizowany cel, działa jak motorek napędowy. Zachęca się takie osoby do odpowiedniej aktywności, by pomimo bólu mogli dobrze funkcjonować.

Trzeci element to DBANIE O KRĘGOSŁUP I POSTAWĘ CIAŁA

Niesamowicie ważna w dzisiejszych czasach jest edukacja związana z dbaniem o kręgosłup. Wiele miejsc, gdzie odbywa się rehabilitacja mają w swoim zakresie elementy profilaktyki, która obejmuje zagadnienia takie jak bezpieczne podnoszenie i przesuwanie przedmiotów, utrzymywanie właściwej postawy, jakie ćwiczenia poprawią kondycję fizyczną, która jest ważna dla mobilności i siły kręgosłupa.

Zapraszamy na terapię manualną i osteopatyczną!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Terapia Manualna

TERAPIA MANUALNA

Możesz znać wiele wspaniałych technik przydatnych w Twojej pracy, które pomogą zarobić Ci pieniądze ale potrzebujesz być do tego sprawny i wypoczęty

Ból głowy

Ból głowy

TERAPIA MANUALNA

Ból głowy to od zawsze częsty problem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

TERAPIA MANUALNA

Jest to manualna forma pracy z ciałem. Metoda nakierowana jest na zwiększenie elastyczności oraz rozciągnięcie napiętych tkanek. 

Mięśnie pochyłe

Mięśnie pochyłe

TERAPIA MANUALNA

Mięśnie pochyłe pozwalają na wykonywanie rotacji oraz skłonów bocznych głowy. Pełnią również bardzo ważną funkcję w utrzymaniu pionowej postawy oraz stabilizacji kolumny szyjnej kręgosłupa.