Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Dziś dowiesz się o kilku możliwościach zmian w stylu życia, gdy pojawił się ból i jest on przewlekły. Warto poznać kilka faktów, ponieważ taki rodzaj bólu „stawia nam pewne wymagania”. A jednak jest to o tyle trudne, że...

a. ból nie jest fizycznie namacalny, a otoczenie go nie zauważy i czasami nie wierzą, że masz problem;

b. otoczenie oferuje multum super rozwiązań, leków, urządzeń i zabiegów pozbawionych jakiejkolwiek spójności;

c. można odnieść wrażenie, że gdy specjalista radzi nauczyć się żyć z bólem, jednocześnie posądza pacjenta o udawanie.

W takich sytuacjach można znaleźć pomoc, np. u terapeutów, którzy pokażą jak można zarządzać stylem życia i się przystosować. Pomagają np. w przeanalizowaniu ich stylu życia, ustalić hierarchię zajęć, które mają chęć kontynuować, pokazują jakie są alternatywne sposoby poprawy jakości życia, przez cały czas wspierają i motywują.

Jednym z elementów na który zwraca się uwagę jest DBAŁOŚĆ O KONDYCJĘ FIZYCZNĄ!

Badania w tym zakresie wskazują, że osoby z przewlekłym bólem, mogą mieść bardziej przyjemny i aktywny styl życia, gdy umieją zapobiec utracie kondycji fizycznej. Można motywować pacjenta do ćwiczeń poprzez podwyższanie ich poziomu wewnętrznej kontroli. Np. dbając, by dana osoba zrozumiała problem i była zaangażowana w projektowanie leczenia.

Kolejny element to USTALANIE CELÓW I TEMPA ZMIAN!

Dobre okazuje się hasło „żyj mimo bólu” i ustalenie kilka mniejszych celów, a nie jednego, zbyt „nierealnego”. Najlepiej działają proste sformułowania, niż takie górnolotne. A każdy kolejny zrealizowany cel, działa jak motorek napędowy. Zachęca się takie osoby do odpowiedniej aktywności, by pomimo bólu mogli dobrze funkcjonować.

Trzeci element to DBANIE O KRĘGOSŁUP I POSTAWĘ CIAŁA

Niesamowicie ważna w dzisiejszych czasach jest edukacja związana z dbaniem o kręgosłup. Wiele miejsc, gdzie odbywa się rehabilitacja mają w swoim zakresie elementy profilaktyki, która obejmuje zagadnienia takie jak bezpieczne podnoszenie i przesuwanie przedmiotów, utrzymywanie właściwej postawy, jakie ćwiczenia poprawią kondycję fizyczną, która jest ważna dla mobilności i siły kręgosłupa.

Zapraszamy na terapię manualną i osteopatyczną!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

4 ważne zasady!

4 ważne zasady!

TERAPIA MANUALNA

Znajdź swoją drogę w kierunku zdrowego kręgosłupa.

Ból pleców a pozycja

Ból pleców a pozycja

TERAPIA MANUALNA

Ilekroć spotykamy się z dolegliwościami bólowymi, szukamy ich przyczyny. Niestety okazuje się, że często sami pracujemy na te problemy i przeciążenia. 

Terapia punktów spustowych Łódź

Terapia punktów spustowych Łódź

TERAPIA MANUALNA

Pod tą nazwą kryje się wysoce aktywny obszar tkankowy, podatny na stymulację mechaniczną i biorącymi udział w różnych reakcjach mięśniowych oraz wegetatywnych!

Ból pośladka

Ból pośladka

TERAPIA MANUALNA

Pośladek to miejsce w naszym ciele, gdzie zgromadzone są różnego rodzaju struktury układu kostno – stawowego. Możemy spodziewać się rozmaitych dysfunkcji, począwszy od ścięgien, więzadeł, aż po mięśnie czy nerwy tam przebiegające.