Uraz ręki

Uraz ręki

Uraz ręki leczenie

Złamanie dalszej nasady kości promieniowej jest jednym z częstszych urazów ortopedycznych. Taki uraz często również nazywamy złamaniem Collesa. Następuje ono zazwyczaj na skutek upadku podczas gdy ręka jest wyprostowana.

Objawy urazów ręki

Objawy po urazie odczuwalne są od razu, najczęściej jest to silny ból w okolicy nadgarstka z towarzyszącym promieniowaniem do dłoni i stawu łokciowego.

Poza bólem pojawia się również:

• obrzęk

• ograniczenie ruchomości

• możliwa deformacja, przesunięcie w okolicy nadgarstka

Po urazie najczęściej wystarczy diagnostyka RTG i zaopatrzenie pacjenta w opatrunek gipsowy lub coraz częściej stosowane ortezy bądź stabilizatory. Pozwala to na łatwiejsze funkcjonowanie i minimalizuje ryzyko powikłań jak np. zespół Sudecka.

Niewielki procent złamań wymaga zabiegu oraz ustabilizowania kości.

Proces regeneracji trwa zazwyczaj między 6 a 8 tygodni. W pierwszym etapie po wyjęciu ręki z unieruchomienia może on być sztywna, mieć ograniczoną ruchomość, a do tego może wystąpić obrzęk.

Rehabilitacja jest jednym z kluczowych elementów, by przywrócić pełną sprawność. Terapią po urazach zajmują się u nas fizjoterapeuci.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Kontuzja kolana

Kontuzja kolana

TERAPIA MANUALNA

Urazy łąkotek są najczęściej wynikiem dużego obciążania stawu kolanowego, nie tylko podczas aktywności fizycznej.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

TERAPIA MANUALNA

Jest to manualna forma pracy z ciałem. Metoda nakierowana jest na zwiększenie elastyczności oraz rozciągnięcie napiętych tkanek. 

4 ważne zasady!

4 ważne zasady!

TERAPIA MANUALNA

Znajdź swoją drogę w kierunku zdrowego kręgosłupa.

Terapia Powięziowa

Terapia Powięziowa

TERAPIA MANUALNA

Terapia powięziowa lub rozklejanie powięziowe to nazwa zwyczajowa terapii, która ma na celu wpływ na powięź - czyli na jedna z najważniejszych tkanek w naszym organizmu...