Uraz ręki

Uraz ręki

Uraz ręki leczenie

Złamanie dalszej nasady kości promieniowej jest jednym z częstszych urazów ortopedycznych. Taki uraz często również nazywamy złamaniem Collesa. Następuje ono zazwyczaj na skutek upadku podczas gdy ręka jest wyprostowana.

Objawy urazów ręki

Objawy po urazie odczuwalne są od razu, najczęściej jest to silny ból w okolicy nadgarstka z towarzyszącym promieniowaniem do dłoni i stawu łokciowego.

Poza bólem pojawia się również:

• obrzęk

• ograniczenie ruchomości

• możliwa deformacja, przesunięcie w okolicy nadgarstka

Po urazie najczęściej wystarczy diagnostyka RTG i zaopatrzenie pacjenta w opatrunek gipsowy lub coraz częściej stosowane ortezy bądź stabilizatory. Pozwala to na łatwiejsze funkcjonowanie i minimalizuje ryzyko powikłań jak np. zespół Sudecka.

Niewielki procent złamań wymaga zabiegu oraz ustabilizowania kości.

Proces regeneracji trwa zazwyczaj między 6 a 8 tygodni. W pierwszym etapie po wyjęciu ręki z unieruchomienia może on być sztywna, mieć ograniczoną ruchomość, a do tego może wystąpić obrzęk.

Rehabilitacja jest jednym z kluczowych elementów, by przywrócić pełną sprawność. Terapią po urazach zajmują się u nas fizjoterapeuci.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Czy stopy mogą powodować ból pleców?

Czy stopy mogą powodować ból pleców?

TERAPIA MANUALNA

Nieprawidłowości związane ze stopą mogą mieć odzwierciedlenie w wadach postawy np. skoliozie. Poza tym prowadzą do przeciążeń, a nawet migren.

Zastój limfatyczny - kiedy warto skorzystać z drenażu?

Zastój limfatyczny - kiedy warto skorzystać z drenażu?

TERAPIA MANUALNA

Problem ten dotyczący coraz większej ilości osób, nazywany jest także obrzękiem limfatycznym. Problematyczna dolegliwość, nie można jej lekceważyć, nie tylko pod względem estetycznym, ale także zdrowotnym!

Płaskostopie

Płaskostopie

TERAPIA MANUALNA

A jednak jakby nie patrzeć jest to rodzaj deformacji stopy, objawiający się obniżeniem bądź zanikiem wysklepienia jej powierzchni.

Sarkopenia

Sarkopenia

TERAPIA MANUALNA

Jest to postępująca z wiekiem utrata tkanki mięśniowej. Wpływa to na zwiększenie ryzyka upadku, złamania kości oraz nasilenie niepełnosprawności.