Lepsze zdrowie przez długie lata

Lepsze zdrowie przez długie lata

Zmiany zachodzące u osób starszych są zjawiskiem nieuniknionym. Wraz z upływem lat dochodzi do pojawienia się modyfikacji w organizmie w różnych układach. Oczywiście jeśli zaczniemy odpowiednio wcześnie dbać o zdrowie i stosować różnego rodzaju działania prewencyjne, jesteśmy w stanie w jakimś stopniu spowolnić zachodzenie zmian.

Działać można w kilku obszarach. Oto część z nich:

Układ ruchowy

Proces starzenia się obejmuje zarówno kości jak i mięśnie, ścięgna i więzadła. Struktury się usztywniają, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia urazów mechanicznych. Postępują procesy zwyrodnieniowe i dochodzi do mikro urazów.

W takim przypadku dobrze sprawdzą się ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, który pomoże utrzymać układ ruchowy w jak najlepszej kondycji, przez jak najdłuższy czas. Ponadto pokaże jak można ćwiczyć samodzielnie.

Układ moczowy

Zachodzą zmiany dotyczące np. zmniejszenia zdolności nerek do zagęszczania i rozcieńczania moczu, skraca się czas, między uczuciem pierwszego parcia na mocz, a chwilą, gdy musimy go oddać, zmniejsza się kurczliwość wypieracza pęcherza, zmniejsza się maksymalna objętość pęcherza.
W tym przypadku pomocna może okazać się terapia dna miednicy, podczas której między innymi wzmacniane są nasze mięśnie.

Układ pokarmowy

Osoby starsze często zaczynają mieć problem z zaparciami, pogorszeniem się wchłaniania substancji pokarmowych, spowolnieniem motoryki żołądka, zwolnieniem perystaltyki jelit.
Na takie problemy można działać dwubiegunowo. Po pierwsze przy pomocy osteopaty można poprawić funkcjonowanie układu pokarmowego. Po drugie warto skonsultować się z dietetykiem i dobrać odpowiednią dietę, gdyż w pewnym wieku niektórych produktów po prostu nie powinno się spożywać.

W naszej przychodni otrzymacie kompleksową opiekę i pomoc. Na straży waszego zdrowia stoją osteopaci – Adam, Karol i Maciej. fizjoterapeuci – MARTA S, MARTA A, MONIKA, MATEUSZ oraz dietetyk – SONIA ORSZULAK.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Lepsze zdrowie przez długie lata

Lepsze zdrowie przez długie lata

TERAPIA MANUALNA

Zmiany zachodzące u osób starszych są zjawiskiem nieuniknionym. Wraz z upływem lat dochodzi do pojawienia się modyfikacji w organizmie w różnych układach. 

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

Zarządzaj stylem życia, gdy dopada ból!

TERAPIA MANUALNA

W takich sytuacjach można znaleźć pomoc, np. u terapeutów, którzy pokażą jak można zarządzać stylem życia i się przystosować.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

TERAPIA MANUALNA

Jest to manualna forma pracy z ciałem. Metoda nakierowana jest na zwiększenie elastyczności oraz rozciągnięcie napiętych tkanek. 

Ból pośladka

Ból pośladka

TERAPIA MANUALNA

Pośladek to miejsce w naszym ciele, gdzie zgromadzone są różnego rodzaju struktury układu kostno – stawowego. Możemy spodziewać się rozmaitych dysfunkcji, począwszy od ścięgien, więzadeł, aż po mięśnie czy nerwy tam przebiegające.