Zapalenie wyrostka robaczkowego

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Choroba może wystąpić zarówno ostro jak i przewlekle. Pojawia się w każdym wieku i należy do jednych z częściej występujących problemów jamy brzusznej.

Zapalenie wyrostka robaczkowego wywołane jest zatrzymaniem treści pokarmowej w wyrostku, ewentualnie infekcją bakteryjną, wirusową lub grzybiczą. Problem może też pojawić się poprzez ucisk wyrostka przez pasmo tkanek.

Wyrostek robaczkowy to zwężona część kątnicy, czyli początkowego odcinka jelita grubego, która stanowi jego uwypuklenie. Jest to oddzielny narząd, który zaopatrzony jest w obfitą tkankę limfatyczną w postaci grudek chłonnych. Wyrostek najczęściej ma ok. 9cm długości, jest wąski i może być położony w różnych miejscach, na przykład zwisać swobodnie w stronę miednicy mniejszej lub może być położona na talerzu kości biodrowej.

Ostra postać najczęściej zaczyna się w sposób nagły z następującymi objawami:

• Nagły i szybko nasilający się ból

• Mdłości lub wymioty

• Gorączka

• Zatrzymanie gazów

Przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego bywa trudne do rozpoznania. U kobiet często mylone jest z chorobami kobiecymi. Rozpoznanie może pomóc potwierdzić badanie rentgenowskie.

Ten rodzaj zapalenia wyrostka charakteryzuje się występowaniem objawów przez kilka kolejnych miesięcy. Objawy przez ten czas mogą nasilać się i słabnąć. Osoba chora uskarża się najczęściej na złe samopoczucie, nawracające silne bóle brzucha, problemy z wypróżnianiem.

Po problemach z wyrostkiem robaczkowym jak i po operacjach - warto zająć się terapią jamy brzusznej - u osteopaty.

Zgłoś się do Macieja, Karola, Damiana lub Adama!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skuteczne leczenie rwy kulszowej w Łodzi

Skuteczne leczenie rwy kulszowej w Łodzi

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czy każdy ból pleców w odcinku lędźwiowym to rwa kulszowa? Jak się dowiedzieć co mi dolega?

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Wrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...

Fibromialgia Łódź

Fibromialgia Łódź

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Fibromialgia cechuje się przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów jak również występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli punktów umiejscowionych na ciele o nadmiernej wrażliwości na ucisk...

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Na początku rozmowa przebiega w sposób standardowy – pacjent opowiada o dolegliwościach, osteopata robi notatki, a kolejno przechodzi do anamnezy ...