TERAPIA MANUALNA

Kobido - Japoński Lifting Twarzy

Kobido - Japoński Lifting Twarzy

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wyglądamy, nie tylko pod względem ubioru, ale także stanu skóry, ilości zmarszczek, makijażu i wielu wielu innych aspektów...

Ścięgna

Ścięgna

Gdy ścięgno zostanie uszkodzone, proces jego gojenia nie jest błyskawiczny. Jeżeli jednak jesteś pod okiem fizjoterapeuty i wiesz co powinieneś w danej sytuacji robić można ten proces delikatnie przyspieszyć, zoptymalizować. 

Jak korzystać ze smartfona?

Jak korzystać ze smartfona?

Dowiedz się jak prawidłowo ustawić ciało podczas korzystania ze smartfona!

Hiperlordoza

Hiperlordoza

Fizjologiczne wygięcie odcinka lędźwiowego w płaszczyźnie strzałkowej jest większe niż normalnie. Można powiedzieć, że dół pleców pogłębia się i dochodzi do przedniego pochylenia miednicy.

Powięź

Powięź

Sam system powięziowy daje możliwość stabilizacji, sprawną regenerację i łatwość poruszania się. Jest jednym z trzech układów spajających nasz organizm.

Blizna a zmęczenie

Blizna a zmęczenie

W chwili gdy dojdzie do głębokiego uszkodzenia skóry, ma miejsce uszkodzenie ciągłości oraz jej warstw głębokich, wówczas dochodzi do wytworzenia blizn.

Ból i drętwienie

Ból i drętwienie

Często zwykłe codzienne czynności potrafią przyspożyć nam wielu bolesnych dolegliwości. 

Zespół Bolesnego Barku (ZBB)

Zespół Bolesnego Barku (ZBB)

Dolegliwość objawiająca się silnym bólem barku, zwłaszcza w niektórych pozycjach rąk.

Bóle obręczy barkowej

Bóle obręczy barkowej

Problem ten to skutek wadliwych struktur ścięgien, mięśni, stawów oraz torebek stawowych, które zaangażowane są w ruchy barków.

Wady klatki piersiowej

Wady klatki piersiowej

Problem może dotyczyć zarówno dzieci i młodzierzy, jak i dorosłych. Zniekształcenie może osiągnąć taki stopień, że dojdzie do zetknięcia kręgosłupa z mostkiem. 

Stopa płasko-koślawa

Stopa płasko-koślawa

To problem charakteryzujący się obniżeniem łuku podłużnego i poprzecznego lub jego pełnym oparciu o podłoże.

Staw skokowy

Staw skokowy

Jego skomplikowana budowa prowadzi do tego, że niewielki, choć nieodpowiedni ruch może spowodować uszkodzenie jego struktur.

Zastój limfatyczny

Zastój limfatyczny

Jest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Przez niewłaściwie funkcjonujący układ limfatyczny w skórze i tkance podskórnej gromadzi się za dużo płynu śródtkankowego.

Sprawność to dar

Sprawność to dar

Niestety z biegiem czasu nasza sprawność pogarsza się. Im wcześniej zauważone pierwsze sygnały tym większa szansa na powrót do zdrowia. 

Kręgosłup lędźwiowy

Kręgosłup lędźwiowy

Osłabienie siły mięśniowej połączone z niecodzienną, ciężką pracą fizyczną daje natychmiastowy efekt pod postacią np. bólu kręgosłupa lędźwiowego.

Stretching

Stretching

Tak jak trening siłowy wpływa na przyrost objętości mięśnia, tak stretching oddziałuje na zwiększenie ilości włókien mięśniowych i poprawę elastyczności.

Tkanka mięśniowa

Tkanka mięśniowa

Ważny element naszego ciała, na którym terapeuci manualni oraz osteopatyczni pracują praktycznie za każdym razem na wizycie.

Ból głowy

Ból głowy

Ból głowy to od zawsze częsty problem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Dna moczanowa

Dna moczanowa

Jest to metaboliczna choroba wynikająca z zaburzeń metabolizmu kwasu moczowego powstającego z puryny. W momencie, gdy kwasu moczowego jest za duże stężenie prowadzi to do wytrącenia się kryształków moczanu sodu np. w płynie stawowym.

Terapia blizn - historia pacjenta

Terapia blizn - historia pacjenta

Blizna, która zostaje pozostawiona sama sobie może dawać różne objawy w przyszłości. Oto przykład i historia jednej z pacjentek, której pomogła terapia blizn.

Skolioza

Skolioza

Skolioza to jeden z częściej pojawiających się problemów już wśród młodzieży. Warto zacząć działać już od początku, ponieważ im wcześniej wdrożona terapia, tym lepsze efekty.

Obrzęk limfatyczny

Obrzęk limfatyczny

Obrzęk limfatyczny - dotyczy skóry i tkanki podskórnej, jest konsekwencją gromadzenia się w przestrzeniach międzykomórkowych limfy, inaczej mówiąc chłonki. Są to zmiany patologiczne naczyń chłonnych, które wywołują niedrożność, niedorozwój oraz zniszczenie. Obrzęk limfatyczny najczęściej obejmuje kończyny dolne jak i górne.

Skręcona kostka

Skręcona kostka

O ile fakt pierwszego skręcenia może być wynikiem niefortunnego ciągu przyczynowo-skutkowego, czyli nie zauważenie krawężnika i nieszczęście gotowe... To kolejne i kolejne skręcenie tej samej kostki to wynik źle przeprowadzonego procesu gojenia tkanek.

Ból krzyża

Ból krzyża

Wielu z nas zmaga się z problemem bólu krzyża. Okazuje się, że bardzo ważna jest nasza postawa i ergonomia. 

Zmęczenie mięśni

Zmęczenie mięśni

Podczas dużego wysiłku, mięśnie ulegają fizjologicznemu zmęczeniu. Mogą to manifestować w różny sposób,  np. znużeniem, bólem, tkliwością.

Ból pleców

Ból pleców

Ból pleców dopada nawet co drugiego z nas i jest jednym z najczęściej występujących problemów.

Uszkodzenie łąkotki

Uszkodzenie łąkotki

Najczęściej pojawia się po pośrednim bądź bezpośrednim urazie stawu kolanowego, poprzez obciążenie i rotację zgiętego stawu kolanowego.

Sarkopenia

Sarkopenia

Jest to postępująca z wiekiem utrata tkanki mięśniowej. Wpływa to na zwiększenie ryzyka upadku, złamania kości oraz nasilenie niepełnosprawności.

Lepsze zdrowie przez długie lata

Lepsze zdrowie przez długie lata

Zmiany zachodzące u osób starszych są zjawiskiem nieuniknionym. Wraz z upływem lat dochodzi do pojawienia się modyfikacji w organizmie w różnych układach. 

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka

Kanał nadgarstka to charakterystyczna szczelina, którą oddzielają kości oraz więzadła nadgarstka, przez który przechodzi nerw pośrodkowy, umożliwiający czucie i ruchomość w dłoni.

Anatomia stawu biodrowego

Anatomia stawu biodrowego

Wszelkie urazy związane ze stawem biodrowym są bardzo niebezpieczne, a w dodatku mocno uciążliwe w życiu codziennym.

Płaskostopie

Płaskostopie

A jednak jakby nie patrzeć jest to rodzaj deformacji stopy, objawiający się obniżeniem bądź zanikiem wysklepienia jej powierzchni.

Przykurcz Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena

Problem dotyczący rozcięgna dłoniowego, powodujący przykurcz i zgięciowe ustawienie palców, które jest konsekwencją bliznowacenia

Terapia w ciąży

Terapia w ciąży

Na pewno jest to terapia delikatniejsza niż normalnie. Jednak równie skuteczna. Dzięki czemu możecie pozbyć się dolegliwości, które Wam doskwierają.

Naciągnięte więzadło

Naciągnięte więzadło

Więzadła to nic innego jak struktury spajające kości, dzięki którym mamy możliwość wykonywać ruchy. 

Staw skokowy

Staw skokowy

Ten rodzaj jest jednym ze stawów bardziej narażonych na różne urazy. Jest on także jednym z bardziej skomplikowanych elementów układu kostno – stawowego człowieka. 

Terapia w ciąży?

Terapia w ciąży?

Okres ciąży to czas w którym szczęście miesza się ze smutkiem i obawami, często są to obawy dotyczące możliwości podjęcia terapii na różnego rodzaju dolegliwości.

Ból barku

Ból barku

Bark to bez wątpienia jedno z miejsc silniej narażonych na wystąpienie urazu, chociażby ze względu na fakt, że mięśnie i stawy, które tam znajdziemy pracują niemal cały czas. 

Terapia Manualna

Terapia Manualna

Możesz znać wiele wspaniałych technik przydatnych w Twojej pracy, które pomogą zarobić Ci pieniądze ale potrzebujesz być do tego sprawny i wypoczęty

Kręcz szyi

Kręcz szyi

Kręcz szyi to nieprzyjemna dolegliwość podczas, której dochodzi do mimowolnego odchylenia szyi w jedną stronę...

Naderwanie ścięgna Achillesa

Naderwanie ścięgna Achillesa

Najczęstszymi przyczynami problemów z Achillesem są czynności długotrwale powtarzane i wysiłek fizyczny, czyli zbyt duże obciążenia...

Kaltenborn – Evjenth

Kaltenborn – Evjenth

Jest to rodzaj terapii określanej także jako Ortopedyczna Terapia Manualna...

Ostroga piętowa

Ostroga piętowa

Jest to zapalenie przyczepu rozcięgna podeszwowego.  Rozciąga się ono między piętą a palcami stopy. 

Zastój limfatyczny

Zastój limfatyczny

Jest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Przez nie właściwie funkcjonujący układ limfatyczny w skórze i tkance podskórnej gromadzi się za dużo płynu śródtkankowego. 

Terapia Powięziowa

Terapia Powięziowa

Terapia powięziowa lub rozklejanie powięziowe to nazwa zwyczajowa terapii, która ma na celu wpływ na powięź - czyli na jedna z najważniejszych tkanek w naszym organizmu...

Udar

Udar

Tylko odpowiednio szybko udzielona pomoc może uratować życie i zmniejszyć zmiany, które zajdą w mózgu po udarze...

Pierwszy raz na siłowni

Pierwszy raz na siłowni

Na siłowni nie jesteś sam! Zazwyczaj pierwsza wizyta na siłowni wiąże się z darmowym pierwszym treningiem personalnym lub odprowadzeniem po sali...

Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety...

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

W praktyce Osteopatycznej często wiele problemów zdrowotnych jest spowodowanych źle wyleczonym skręceniem kostki w dzieciństwie...

Nie garb się!

Nie garb się!

Usłyszeliście kiedyś od kogoś „NIE GARB SIĘ”!?? 

Przykurcze mięśni

Przykurcze mięśni

Jeśli duża ilość mięśni w stanie snu jest napiętych - będzie to mogło powodować Syndrom Przewlekłego Zmęczenia i zaburzenia sercowo naczyniowe...

Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu...

Ból pośladka

Ból pośladka

Pośladek to miejsce w naszym ciele, gdzie zgromadzone są różnego rodzaju struktury układu kostno – stawowego. Możemy spodziewać się rozmaitych dysfunkcji, począwszy od ścięgien, więzadeł, aż po mięśnie czy nerwy tam przebiegające.