Powrót do sprawności po operacji biodra

Powrót do sprawności po operacji biodra

Choroby lub urazy struktur, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie stawu biodrowego przyczyniają się do konieczności przeprowadzenia operacji. Dzięki wymianie stawu biodrowego jest możliwość powrotu do sprawności. Po takim zabiegu ogromnie ważną rolę spełnia rehabilitacja, która pozwala na: 

• Wzmocnienie mięśni

• Poprawę koordynacji ruchowej

• Zwiększenie ruchomości stawu

• Naukę utrzymania równowagi

Kiedy konieczne jest zastosowanie endoprotezy?:

• Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe

• Rozwinięte reumatoidalne zapalenie stawów

• Urazy, prowadzące do powikłań

Sama rehabilitacja po takim zabiegu może trwać nawet kilka miesięcy, wszystko zależy od pacjenta i tego jak szybko postępują efekty. W tym czasie ważne, by nie działać samemu na swoją szkodę, nie wykonywać czynności i ruchów, które utrudniają gojenie np. krzyżowanie nóg.

Początek rehabilitacji to nieskomplikowane ruchy, po kilku dobach wprowadza się stopniową pionizację, która polega na uzyskaniu postawy pionowej. Dzięki temu niwelujemy przykurcze, spadek masy ciała czy zanik mięśni. Pozwala to też na większą samodzielność w przyszłości.

Zapraszamy do Mateusza, Damiana, Karola i Macieja

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Czym jest depresja i jak prawidłowo ją rozpoznać?

Czym jest depresja i jak prawidłowo ją rozpoznać?

TERAPIA MANUALNA

To co dzieje się w psychice, odzwierciedla zmiany zachodzące w ciele i odwrotnie. Wiele osób myśli o depresji jako o chorobie psychiki pomijając codzienne funkcjonowanie.

Jak postawa wpływa na mięśnie i nie tylko...

Jak postawa wpływa na mięśnie i nie tylko...

TERAPIA MANUALNA

Każdy z nas utrzymując się dłużej w jednej pozycji ciała wie, że bardzo szybko pojawią się nadmierne napięcia wywołujące ból.

Zastój limfatyczny

Zastój limfatyczny

TERAPIA MANUALNA

Jest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Przez niewłaściwie funkcjonujący układ limfatyczny w skórze i tkance podskórnej gromadzi się za dużo płynu śródtkankowego.

Wady klatki piersiowej

Wady klatki piersiowej

TERAPIA MANUALNA

Problem może dotyczyć zarówno dzieci i młodzierzy, jak i dorosłych. Zniekształcenie może osiągnąć taki stopień, że dojdzie do zetknięcia kręgosłupa z mostkiem.