Powrót do sprawności po operacji biodra

Powrót do sprawności po operacji biodra

Choroby lub urazy struktur, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie stawu biodrowego przyczyniają się do konieczności przeprowadzenia operacji. Dzięki wymianie stawu biodrowego jest możliwość powrotu do sprawności. Po takim zabiegu ogromnie ważną rolę spełnia rehabilitacja, która pozwala na: 

• Wzmocnienie mięśni

• Poprawę koordynacji ruchowej

• Zwiększenie ruchomości stawu

• Naukę utrzymania równowagi

Kiedy konieczne jest zastosowanie endoprotezy?:

• Zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe

• Rozwinięte reumatoidalne zapalenie stawów

• Urazy, prowadzące do powikłań

Sama rehabilitacja po takim zabiegu może trwać nawet kilka miesięcy, wszystko zależy od pacjenta i tego jak szybko postępują efekty. W tym czasie ważne, by nie działać samemu na swoją szkodę, nie wykonywać czynności i ruchów, które utrudniają gojenie np. krzyżowanie nóg.

Początek rehabilitacji to nieskomplikowane ruchy, po kilku dobach wprowadza się stopniową pionizację, która polega na uzyskaniu postawy pionowej. Dzięki temu niwelujemy przykurcze, spadek masy ciała czy zanik mięśni. Pozwala to też na większą samodzielność w przyszłości.

Zapraszamy do Mateusza, Damiana, Karola i Macieja

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Kręgosłup lędźwiowy

Kręgosłup lędźwiowy

TERAPIA MANUALNA

Osłabienie siły mięśniowej połączone z niecodzienną, ciężką pracą fizyczną daje natychmiastowy efekt pod postacią np. bólu kręgosłupa lędźwiowego.

Terapia Manualna

TERAPIA MANUALNA

Możesz znać wiele wspaniałych technik przydatnych w Twojej pracy, które pomogą zarobić Ci pieniądze ale potrzebujesz być do tego sprawny i wypoczęty

Stopa płasko-koślawa

Stopa płasko-koślawa

TERAPIA MANUALNA

To problem charakteryzujący się obniżeniem łuku podłużnego i poprzecznego lub jego pełnym oparciu o podłoże.

Skręcona kostka

Skręcona kostka

TERAPIA MANUALNA

O ile fakt pierwszego skręcenia może być wynikiem niefortunnego ciągu przyczynowo-skutkowego, czyli nie zauważenie krawężnika i nieszczęście gotowe... To kolejne i kolejne skręcenie tej samej kostki to wynik źle przeprowadzonego procesu gojenia tkanek.