Fizjoterapia stomatologiczna

Fizjoterapia stomatologiczna

Wiele problemów zdrowotnych występujących w okolicy twarzoczaszki wynika z zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych, które pomaga wyleczyć rehabilitacja stomatologiczna. 

Staw skroniowo-żuchwowy jest w szczególny sposób narażony na dysfunkcje. Jest bowiem jednym z najczęściej używanych przez człowieka stawów. Służy nam do mówienia, jedzenia, wyrażania emocji, a nawet oddychania.

Doskwiera Ci zatkane ucho, szumy uszne, bóle za gałką oczną, a może ból w obrębie szczęki? Jeżeli tak, to fizjoterapia stomatologiczna jest właśnie dla Ciebie!

Jest to dziedzina, która zajmuje się zagadnieniami związanymi z naszym stawem skroniowo żuchwowym oraz jego relacjami z głową i szyjnym odcinkiem kręgosłupa.

Coraz częściej możesz spotkać u stomatologa i ortodonty tego rodzaju terapię, wszystko dlatego, że współczesne metody uwzględniają w leczeniu rolę fizjoterapii. Dzięki takiej kooperacji można usprawnić i zoptymalizować pracę układu stomatognatycznego.

Problemy, którymi się zajmujemy:

• zaburzenia przełykania

• wady wymowy u dzieci

• pisk i szumy w uszach

• trzaski i przeskakiwania w chwili otwierania i zamykania ust

• zablokowania stawu

• bruksizm

• bóle głowy

Na rehabilitacje stomatologiczną składa się wiele technik. Terapia musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta, jego dolegliwości oraz zaawansowania schorzenia.

Zapraszamy na wizytę do Marty Stanisławskiej, Karola Turło, Macieja Kaps.  


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Terapia w ciąży

Terapia w ciąży

TERAPIA MANUALNA

Na pewno jest to terapia delikatniejsza niż normalnie. Jednak równie skuteczna. Dzięki czemu możecie pozbyć się dolegliwości, które Wam doskwierają.

Skolioza

Skolioza

TERAPIA MANUALNA

Skolioza to jeden z częściej pojawiających się problemów już wśród młodzieży. Warto zacząć działać już od początku, ponieważ im wcześniej wdrożona terapia, tym lepsze efekty.

Przykurcze mięśni

Przykurcze mięśni

TERAPIA MANUALNA

Jeśli duża ilość mięśni w stanie snu jest napiętych - będzie to mogło powodować Syndrom Przewlekłego Zmęczenia i zaburzenia sercowo naczyniowe...

Anatomia stawu biodrowego

Anatomia stawu biodrowego

TERAPIA MANUALNA

Wszelkie urazy związane ze stawem biodrowym są bardzo niebezpieczne, a w dodatku mocno uciążliwe w życiu codziennym.