Kręgosłup lędźwiowy

Kręgosłup lędźwiowy

Ból kręgosłupa lędźwiowego to częsty problem, z który zgłaszają się do nas pacjenci. Uciążliwy, dokuczliwy, utrudniający wykonywanie codziennych zadań. Czyli nic przyjemnego, a przecież można z tym sobie poradzić.

Wystarczy szczypta dobrze dobranej terapii, łyżka dyscypliny oraz kilka kropel doświadczenia.

W czasach, gdy duża część z nas ma pracę siedzącą, prowadzi mało aktywny tryb życia, częściej jeździ samochodem niż wędruje, to niestety, ale kręgosłup nie jest przystosowany do obciążeń jakie mu serwujemy. A życie nie powie, odpocznij, zrobisz to kiedy indziej… Trzeba często coś podnieść, czy to dziecko, jego wózek, a może ciężkie torby z zakupami. Szef też nie powie, nie przenoś tych ciężkich dokumentów, nie siedź tyle przy biurku…

Osłabienie siły mięśniowej połączone z niecodzienną, ciężką pracą fizyczną daje natychmiastowy efekt pod postacią np. bólu kręgosłupa lędźwiowego.

Kiedy jesteśmy narażeni na dolegliwości związane z kręgosłupem lędźwiowym??

Oto kilka przykładów:

1. Gdy nagle, wymuszamy bardzo duże napięcie mięśni, bez odpowiedniego przygotowania i w niewłaściwy sposób. Np. gdy podnosimy coś ciężkiego, może być to paczka od kuriera, którą chcemy wrzucić na szafkę. 

2. Gdy w pracy spędzamy długie godziny w pozycji siedzącej, bez odpowiedniej przerwy i „gimnastyki”. Mięśnie wówczas niestety, ale się rozleniwiają.

3. Podczas wykonywania zadań wymuszających duże napięcie na mięśniach prostowników, przy jednoczesnym braku odpoczynku dla nich.

Jeżeli nie będziemy traktować naszego organizmu w odpowiedni sposób, będzie zapalał czerwoną lampkę alarmową. Najpierw będą to krótkie sygnały, jednak z czasem wydłużą się i uniemożliwią nawet podniesienie się z łóżka.

Warto już przy pierwszych oznakach, pojawieniu się bólu w kręgosłupie odwiedzić terapeutę, który pomoże, ale także pokaże co robić, by takie sytuacje powtarzały się jak najrzadziej.

Zapraszamy do naszych terapeutów manualnych: Marty Andrzejewskiej, Marty Stanisławskiej, Mateusza i Moniki.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Ból i drętwienie

Ból i drętwienie

TERAPIA MANUALNA

Często zwykłe codzienne czynności potrafią przyspożyć nam wielu bolesnych dolegliwości. 

Rower a fizjoterapia

Rower a fizjoterapia

TERAPIA MANUALNA

Czy wiemy co może powodować zła pozycja na rowerze lub nieodpowiedni ubiór?

Obrzęk limfatyczny

Obrzęk limfatyczny

TERAPIA MANUALNA

Obrzęk limfatyczny - dotyczy skóry i tkanki podskórnej, jest konsekwencją gromadzenia się w przestrzeniach międzykomórkowych limfy, inaczej mówiąc chłonki. Są to zmiany patologiczne naczyń chłonnych, które wywołują niedrożność, niedorozwój oraz zniszczenie. Obrzęk limfatyczny najczęściej obejmuje kończyny dolne jak i górne.

Lepsze zdrowie przez długie lata

Lepsze zdrowie przez długie lata

TERAPIA MANUALNA

Zmiany zachodzące u osób starszych są zjawiskiem nieuniknionym. Wraz z upływem lat dochodzi do pojawienia się modyfikacji w organizmie w różnych układach.