Oddychaj

Oddychaj

Często uprawiając sport skupiamy się mięśniach, kondycji. Bardzo często towarzyszy też temu jakiś konkretny cel. Dziś chcemy Wam zaproponować ćwiczenie oddechowe.

Oddech jest szalenie istotny, ponieważ dzięki oddechowi organizm jest zaopatrywany w tlen. Oddziaływanie oddechu sięga znacznie dalej, aniżeli klatka piersiowa, przy oddechu narządy wewnętrzne ocierają się o siebie, a ponadto to dzięki oddechowi są drenowane.

Drenaż powoduje usunięcie produktów ubocznych przemiany materii oraz uzupełnienie składników odżywczych. Oddech to także mięśnie oddechowe, a nie tylko płuca i klatka piersiowa. Tymi właśnie mięśniami zajmiemy się podczas wykonywania prostych ćwiczeń.

Ćwiczenie, które przedstawimy dąży do tego, żebyś połączył się ze swoim oddechem i wczuł się w jego rytm.

Usiądź na krześle, stopy oprzyj na podłodze, guzy kulszowe muszą przylegać do krzesła. Plecy proste. Lekko cofnij podbródek, rozciągając tym samym odcinek szyjny.

Teraz w pełnej koncertancji, oddychaj myśląc o jednym obszarze. Możesz skupić się jamie brzusznej lub klatce piersiowej. Wybierz jeden obszar. Jeśli w trakcie ćwiczenia zaczną kłębić się w Twojej głowie myśli, pozwól im przemknąć przez Twoją głowę i wróć do oddechu.

Wykonuj to ćwiczenie codziennie 10-20 minut.

Napisz w komentarzu jakie są Twoje wrażenia po wykonaniu ćwiczenia? Z doświadczenia wiemy, że wyzwaniem dla niektórych jest usiedzenie w jednym miejscu przez dłuższy czas. 

Możemy wesprzeć Cię w ćwiczeniach wzmacniając

Twoje ciało lub wspierając wypracowanie właściwych nawyków, w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Zapraszamy do Mateusza, Damiana i Marty naszych terapeutów.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Staw skokowy

Staw skokowy

TERAPIA MANUALNA

Jego skomplikowana budowa prowadzi do tego, że niewielki, choć nieodpowiedni ruch może spowodować uszkodzenie jego struktur.

Ból pleców

Ból pleców

TERAPIA MANUALNA

Ból pleców dopada nawet co drugiego z nas i jest jednym z najczęściej występujących problemów.

Ból kręgosłupa szyjnego

Ból kręgosłupa szyjnego

TERAPIA MANUALNA

Najczęstszą przyczyną bólów jest napięcie mięśni i przeciążenie kręgów kręgosłupa.

Ból barku

Ból barku

TERAPIA MANUALNA

Bark to bez wątpienia jedno z miejsc silniej narażonych na wystąpienie urazu, chociażby ze względu na fakt, że mięśnie i stawy, które tam znajdziemy pracują niemal cały czas.