Oddychaj

Oddychaj

Często uprawiając sport skupiamy się mięśniach, kondycji. Bardzo często towarzyszy też temu jakiś konkretny cel. Dziś chcemy Wam zaproponować ćwiczenie oddechowe.

Oddech jest szalenie istotny, ponieważ dzięki oddechowi organizm jest zaopatrywany w tlen. Oddziaływanie oddechu sięga znacznie dalej, aniżeli klatka piersiowa, przy oddechu narządy wewnętrzne ocierają się o siebie, a ponadto to dzięki oddechowi są drenowane.

Drenaż powoduje usunięcie produktów ubocznych przemiany materii oraz uzupełnienie składników odżywczych. Oddech to także mięśnie oddechowe, a nie tylko płuca i klatka piersiowa. Tymi właśnie mięśniami zajmiemy się podczas wykonywania prostych ćwiczeń.

Ćwiczenie, które przedstawimy dąży do tego, żebyś połączył się ze swoim oddechem i wczuł się w jego rytm.

Usiądź na krześle, stopy oprzyj na podłodze, guzy kulszowe muszą przylegać do krzesła. Plecy proste. Lekko cofnij podbródek, rozciągając tym samym odcinek szyjny.

Teraz w pełnej koncertancji, oddychaj myśląc o jednym obszarze. Możesz skupić się jamie brzusznej lub klatce piersiowej. Wybierz jeden obszar. Jeśli w trakcie ćwiczenia zaczną kłębić się w Twojej głowie myśli, pozwól im przemknąć przez Twoją głowę i wróć do oddechu.

Wykonuj to ćwiczenie codziennie 10-20 minut.

Napisz w komentarzu jakie są Twoje wrażenia po wykonaniu ćwiczenia? Z doświadczenia wiemy, że wyzwaniem dla niektórych jest usiedzenie w jednym miejscu przez dłuższy czas. 

Możemy wesprzeć Cię w ćwiczeniach wzmacniając

Twoje ciało lub wspierając wypracowanie właściwych nawyków, w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Zapraszamy do Mateusza, Damiana i Marty naszych terapeutów.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Dna moczanowa

Dna moczanowa

TERAPIA MANUALNA

Jest to metaboliczna choroba wynikająca z zaburzeń metabolizmu kwasu moczowego powstającego z puryny. W momencie, gdy kwasu moczowego jest za duże stężenie prowadzi to do wytrącenia się kryształków moczanu sodu np. w płynie stawowym.

Przykurcz Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena

TERAPIA MANUALNA

Problem dotyczący rozcięgna dłoniowego, powodujący przykurcz i zgięciowe ustawienie palców, które jest konsekwencją bliznowacenia

Terapia w ciąży?

Terapia w ciąży?

TERAPIA MANUALNA

Okres ciąży to czas w którym szczęście miesza się ze smutkiem i obawami, często są to obawy dotyczące możliwości podjęcia terapii na różnego rodzaju dolegliwości.

Wady klatki piersiowej

Wady klatki piersiowej

TERAPIA MANUALNA

Problem może dotyczyć zarówno dzieci i młodzierzy, jak i dorosłych. Zniekształcenie może osiągnąć taki stopień, że dojdzie do zetknięcia kręgosłupa z mostkiem.