Co się dzieje wewnątrz organizmu

Co się dzieje wewnątrz organizmu

Jak działa nasz organizm od środka?

Co tak naprawdę dzieje się wewnątrz nas?

Homeostaza, odruchy, sen, czy zdolność do samoleczenia to bardzo ważne funkcje naszego organizmu. Co dokładnie one jednak oznaczają?

Homeostaza czyli równowaga organizmu

Zaczniemy od homeostazy. Homeostaza to równowaga naszego organizmu. Jest ona utrzymywana na przykład poprzez:

• Utrzymywanie stałych wartości/parametrów wewnątrz organizmu takich jak poziom cukru we krwi, ciśnienie krwi, czy temperatura ciała.

• Umiejętność dostosowania się ciała do nowych wyzwań i wymagań jak na przykład ciąża.

• Wywoływanie na przykład biegunki, która umożliwia pozbycie się z naszego organizmu toksycznych, trujących dla nas substancji.

• Wytrzymałość organizmu dzięki której może przetrwać przeszywający chłód, czy bardzo wysoką temperaturę, i inne ekstremalne warunki.

Inną, bardzo ważna funkcją naszego organizmu są oczywiście odruchy, czyli reakcje na bodziec nad którymi nie mamy kontroli. Bodziec-reakcja. Możemy rozróżnić kilka rodzajów odruchów.

Odruchy dzięki którym możliwe jest sterowanie funkcjami organizmu np. utrzymanie postawy naszego ciała.

Odruchy ochronne, czyli takie, które chronią nas przed szkodliwymi czynnikami. Przykładem takiego odruchu jest kaszel.

Odruchy, które są błyskawiczną reakcją podejmowaną bez namysłu, kiedy na przykład potykasz się o coś.

Nie możemy nie wspomnieć o śnie i o tym jak ważną rolę pełni. To właśnie wtedy, kiedy śpimy nasz organizm może się regenerować, to wtedy dochodzi do przetwarzania informacji, które zebraliśmy w ciągu całego dnia. Regeneruje się nasz układ odpornościowy. Nasze ciało, nasz mózg i metabolizm potrzebuje snu.

Ile trzeba spać? To dość indywidualna kwestia, warto znaleźć swoją idealną ilość snu, ale uśredniając jest to około 7-9 h na dobę.

Na koniec, nasze ciało posiada niezwykły dar samoleczenia. Nasz organizm ma zdolność do przezwyciężania różnych chorób bez wsparcia z zewnątrz. W samoleczeniu bierze udział krwioobieg, system immunologiczny, czy układ limfatyczny.

Leczenie osteopatyczne a procesy regulujące

Nasz organizm przechodzi tak jak komputer - przez ciągłą fragmentacje. Nasze części ciała są używane asymetrycznie, jedna ręka lepiej i częściej pracuje np przez leworęczność itp. Wykonujemy ciągle te same czynności. 

Terapia osteopatyczna to nowa jakość leczenia ciała. Traktuje ciało jako całość i dąży do jego równoagi. Dzięki delikatnym technikom i nasłuchiwaniu - co ciało chciało by zrobić - wykonujemy mobilizowanie jego wszystkich struktur by działały spójnie.

Wszystkie blokady w systemie nerwowym, które mogą być wywołane naprzykład napięciami mięśni i powięzi - zostają zniwelowane

Przepływy w naczyniach krwionośnych i limfatycznych zaczynają mieć optymalną prędkość co doprowadza do regulacji siły życiowej, którą tak bardzo tracimy przez ciągłe napięcie

Podaruj swojemu ciału szansę na powrót do błogiego stanu siły i zapisz się na Terapię Osteopatyczną

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skrócenie nogi a ruchomość narządów wewnętrznych

Skrócenie nogi a ruchomość narządów wewnętrznych

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czy coś oprócz mięśnia może powodować pozorne skrócenia kończyn?

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Zapalenie wyrostka robaczkowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zapalenie wyrostka robaczkowego wywołane jest zatrzymaniem treści pokarmowej w wyrostku, ewentualnie infekcją bakteryjną, wirusową lub grzybiczą.

Przepuklina kręgosłupa

Przepuklina kręgosłupa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dyski to swego rodzaju niewielkie poduszki między poszczególnymi kręgami. Z czasem mogą się niszczyć ze względu na przebyte choroby bądź nieunikniony proces starzenia.

Kołatanie serca

Kołatanie serca

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Serce można określić mianem – pracoholika. Pracuje przez cały czas, nie ma znaczenia czy to dzień czy to noc, ponieważ jest to najważniejszy element w układzie krążenia.