Połączenie głowy z resztą ciała

Połączenie głowy z resztą ciała

Połączenie głowy, z resztą ciała

Używając określenia przejście szyjno-czaszkowe mam na myśli kompleks potylicy, atlasa(C1) i axisa(C2) (OAA).
Osteopaci traktują to jako jedność, nie można mówić o ruchomości czaszki nie uwzględniając dwóch leżących poniżej kręgów.

Jednak skąd szczególne zainteresowanie tą okolicą?
Dlaczego jest ona tak istotna w pracy w KAŻDYM z Was

Kilka faktów:
Ruchomość naszej głowy w dużej mierze zależy od ruchomości kompleksu OAA, unaczynienie naszego mózgu i móżdżku poprzez tętnice kręgowe ma kluczową rolę w jego odżywieniu, tutaj następuje integracja bodźców błędnikowy oraz informacji proprioceptywnych ze struktur mięśniowo-powięziowych tej okolicy, w rejonie otworu wielkiego i kręgów C2,C3 przyczepia się opona twarda związana swoją funkcją z ochroną CUN, na tym poziomie z rdzenia wychodzą ogromnie ważne dla naszego funkcjonowania nerwy.

Kiedy i u kogo powinniśmy nasze dłonie skierować na górny odcinek szyjny?

Praktycznie każdy z Was w dobie dzisiejszego siedzącego trybu życia będzie miał zaburzenia przejścia szyjno-potylicznego.
Głowa wysunięta w przód rozbiegany wzrok szukający kursora myszki to recepta dysfunkcji przejscia szyjno-czaszkowego.

Ludzie po wypadkach komunikacyjnych (niby oczywista oczywistość, ale czy na pewno) nie mam tutaj na myśli typowego whiplash'a i uszkodzeń
mięśniowo-powięziowo-więzadłowych w obrębie odcinka szyjnego, lecz problemy trzewne.

Przy zderzeniu cierpi nie tylko kręgosłup, ale i narządy wewnętrzne, które bezwładnie obijają się o ściany brzucha i klatki piersiowej. Wtórne napięcia w obrębie więzadeł i powięzi trzewnych mogą spowodować ich niewłaściwe funkcjonowanie.

Z pracą narządów wewnętrznych nieodzownie związany jest nerw błędny, który swoje początki ma w otworze szyjnym oraz na poziomie C2.

Bóle głowy na tle napięciowym. Pracując w okolicy potylicznej z mięśniami podpotylicznymi oraz nerwami o tej samej nazwie jesteśmy w stanie efektywnie wspomagać pacjentów i ich dolegliwości.
Bóle głowy na tle naczyniowym. Poprawiając elastyczność tkanek w przejściu szyjno- potylicznym oraz tonizując mięśnie mostkowoobojczykowosutkowe efektywnie wpływamy na odpływ krwi żylnej z mózgu przez otwór szyjny oraz poprawiamy dopływ krwi tętniczej w tętnicach kręgowych, jeżeli problem jest związany z tymi strukturami możemy pomóc naszym pacjentom.

Zespół korzeniowy L-S (rwa kulszowa) czy urazy kości krzyżowej.
Jak wiemy nic w naszym ciele nie pozostaje bez echa. Duże problemy dyskowe w kręgosłupie L czy Th lub też upadek na kość krzyżową, mogą spowodować podrażnienie i napięcie opony twardej.

Napięcie przenoszone będzie na przyczepy tejże struktury w obrębie otworu wielkiego oraz segmentów C2, C3.
Długotrwały stres. Jak często do gabinetu trafiają Ci, którzy żyją w permanentnym stresie?

Jak często dotykając u nich przejścia szyjno-czaszkowego mamy odczucie dotknięcia kamienia? Praca w tym rejonie i praca czaszkowo-krzyżowa rewelacyjnie wpływa na uwalnianie napięć emocjonalnych poprawiając stan somato-emocjonalny naszych pacjentów.

Jeśli masz wyżej wymienione problemy - przyjdź na skuteczną terapie, opartą na anatomii i fizjologii, która będzie wspomagać całe Twoje ciało.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Historia Krystyny czyli o Fibromialgii

Historia Krystyny czyli o Fibromialgii

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Fibromialgia to nic innego jak przewlekły ból mięśniowy oraz występujące bolesne punkty uciskowe, a także zaburzenia snu i zmęczenie. 

Zdrowie

Zdrowie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Kiedyś bardzo dawno temu obserwowałem ludzi medycyny i paramedycyny - jak z łatwością mogą pomoc schorowanemu człowiekowi

Bóle między żebrowe

Bóle między żebrowe

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

W życiu mamy do czynienia z różnymi rodzajami bólu. Jedne są nam dobrze znane, jak np. ból głowy, inne, gdy się pojawią po raz pierwszy są trudne do rozpoznania.

Jak radzimy sobie z bólem i co na to wątroba?

Jak radzimy sobie z bólem i co na to wątroba?

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Wątroba człowieka mimo dużej zdolności do regeneracji w wyniku działalności wirusów, toksyn czy nadmiernego spożycia leków może ulec nieodwracalnemu uszkodzeniu.