Skuteczne leczenie rwy kulszowej w Łodzi

Skuteczne leczenie rwy kulszowej w Łodzi

Czy napewno jest to rwa kulszowa?

Bolą plecy --> to rwa kulszowa…

Trochę nie!

Klasycznie pacjent zgłaszający się do lekarza internisty z bólem w odcinku lędźwiowym dostaje diagnozę w postaci rwa kulszowa “bo jak lyndźwie to musi być rwa kulszowa lub jej początek” no to zastrzyki przeciwbólowe jak nie przejdzie to do ortopedy.

W bólach dolnego odcinka kręgoslupa w tym przypadku bierz się pod uwagę tylko krążek międzykręgowy poziomu L4-L5 i S1 które przez podrażniać mogą korzenie wchodzące w skład nerwu kulszowego.

Co z takimi strukturami jak powięź piersiowo lędźwiowa, która z praktyki gabinetowej dużo częściej promieniować będzie w rejon pośladka?

Co z punktami spustowymi w rejonie mięśni czworobocznych, które dadzą dolegliwości bólowe w okolicy talerza kości biodrowej i stawu krzyżowo biodrowego ?

Co z samym stawem krzyżowo biodrowym którego zablokowanie da dolegliwości promieniujące nawet do tylnej części łydki?

Co z więzadłem biodrowo lędźwiowym, którego podrażnienie powoduje ból w rejonie miednicy?

Co z nadmiernie napiętym mięśniem pośladkowym, który również da ból w tylnej części miednicy?
Następny w kolejności mięsień gruszkowaty, którego napięcie na poprzez częste zakładanie nogi na nogę powoduje zaburzenie ruchomości nerwu kulszowego?

Co z kaletką w rejonie krętarza czy guza kulszowego, która boleć będzie w rejonie pośladka i uda?
Co z narządami wewnętrznymi, które podrażniać mogą struktury nerwowe w obrębie miednicy i po raz kolejny dawać ból promieniujący w dół?

To tylko część struktur anatomicznych, które mogą dawać objawy pseudo rwy. Więc stawianie diagnozy tylko na podstawie wywiadu i informacji odnośnie bólu w plecach z promieniowaniem do pośladka i nogi to tylko wierzchołek góry lodowej.

Skuteczne leczenie rwy kulszowej w Centrum Łodzi

Jeżeli chcemy skutecznie leczyć pacjentów potrzebujemy wnikliwego BADANIA pacjenta i na podstawie szczegółowego badania i wywiadu dopiero określamy poziom na którym leży dysfunkcja.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak leczymy i badamy u nas - poczytaj artykuły o  Podróż po ścieżkach ludzkiego ciała oraz Palpacja w Osteopatii - podstawowe narzędzie  i na końcu jeśli już chcesz być leczony na najwyższym poziomie to zapisz się na wizytę i zacznij proces terapeutycznych gdzie skutecznie rozprawimy się z Twoimi problemami

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jelita i emocje

Jelita i emocje

OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Uzdrawianie a osteopatia

Uzdrawianie a osteopatia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czy Osteopatia to medyczne uzdrawianie?

Nadmierne pocenie się

Nadmierne pocenie się

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

To problem nie tylko związany z upałem na zewnątrz, często dzieje się tak, że pocimy się niezależnie od pogody, a w dodatku w nietypowych miejscach.

Rwa kulszowa - nawet damy dotyka

Rwa kulszowa - nawet damy dotyka

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Rwa kulszowa to problem, który może dotyczyć każdego z nas. Osteopatia może Ci pomóc wrócić do zdrowia!