Styl życia a ból kręgosłupa

Styl życia a ból kręgosłupa

Kilka chwil wolności w weekend, kilka kropel alkoholu, miła atmosfera, aż tu nagle dogonił Cię poniedziałek. Czas wracać do obowiązków. Praca, obiad, sprzątanie i inne obowiązki…

I tak przy tym sprzątaniu coś raptem chrupnęło, coś zabolało i ruszyć się ciężko. Plecy wołają o pomoc, aż zgina Cię z bólu. Co wtedy? Czy to te słynne korzonki?

Otóż bóle kręgosłupa występują u dużej części populacji, są prawie nieuniknione przy pewnych rodzajach stylu życia.

Ale najczęściej nie są związane z poważniejszymi powikłaniami. Bardzo często jest to związane właśnie z weekendowym szaleństwem i alkoholem, który zwiotczy mięśnie wzdłuż kręgosłupa, więc podczas podnoszenia czegoś ciężkiego bądź ruchu rotacyjnego w przodopochyleniu, z wyciągniętymi przed siebie rękami trzymającymi coś ciężkiego doszło do przesunięcia dysku.

W dzisiejszych czasach przyczyny bólów kręgosłupa to najczęściej problem związany z mięśniami. Tak zwane problemy przeciążeniowe i mechaniczne.

Wszystko za sprawą trybu życia, który wygląda najczęściej tak, że w tygodniu spędzamy większość czasu przed biurkiem lub na sofie, bez większej aktywności fizycznej, zaś w weekend jakby nowy duch w nas wstępował i atrakcji co nie miara sobie zapewniamy.

A to impreza do białego rana, a to kopanie ogródka, i nagle problem, ból gwarantowany! Wówczas dochodzi do sytuacji, że na skutek poluzowania gorsetu mięśniowego wzdłuż kręgosłupa, albo z powodu rozluźnienia czy jego zaniku nie jest w stanie utrzymać dolnych kręgów tuż przy sobie. Zadziałała za duża siła oraz zabrakło amortyzacji, przez co mógł wysunąć się krążek międzykręgowy i zaczął uciskać na korzenie nerwowe. Jednak na początku problemu były SŁABE MIĘŚNIE. Więc pamiętaj, możesz zapobiegać bólowi!

Kto pomoże z problemami mięśniowymi i z kręgosłupem?

Nasi terapeuci osteopatyczni Karol i Maciej, oraz terapeuci manualni Marta S, Marta A, Monika, Mateusz.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Ból i drętwienie

Ból i drętwienie

TERAPIA MANUALNA

Często zwykłe codzienne czynności potrafią przyspożyć nam wielu bolesnych dolegliwości. 

Sprawność to dar

Sprawność to dar

TERAPIA MANUALNA

Niestety z biegiem czasu nasza sprawność pogarsza się. Im wcześniej zauważone pierwsze sygnały tym większa szansa na powrót do zdrowia. 

Terapia blizn - historia pacjenta

Terapia blizn - historia pacjenta

TERAPIA MANUALNA

Blizna, która zostaje pozostawiona sama sobie może dawać różne objawy w przyszłości. Oto przykład i historia jednej z pacjentek, której pomogła terapia blizn.

Zespół Bolesnego Barku (ZBB)

Zespół Bolesnego Barku (ZBB)

TERAPIA MANUALNA

Dolegliwość objawiająca się silnym bólem barku, zwłaszcza w niektórych pozycjach rąk.