Skręcona kostka

Skręcona kostka

Skręcona kostka leczenie Łódź

Wielu pacjentów trafia do mnie kilka tygodniu po skręceniu kostki z nieustępującymi dolegliwościami bólowymi.

"Laser i pole magnetyczne"niewiele wniosły do ogólnej poprawy stanu funkcjonalnego.

Kostka spuchnięta, boli i wcale nie jest lepiej. Co dalej? A no Drogi Przyjacielu, jest inny, moim zdaniem dużo skuteczniejszy sposób "naprawienia" Twojej kostki.

Lecz zacznijmy po kolei, o ile fakt pierwszego skręcenia może być wynikiem niefortunnego ciągu przyczynowoskutkowego, czyli nie zauważenie krawężnika i nieszczęście gotowe...

To kolejne i kolejne skręcenie tej samej kostki to wynik źle przeprowadzonego procesu gojenia tkanek. Skoro moja kostka się uszkodziła (uszkodzenie więzadeł, uszkodzenie struktur mięśniowo-powięziowych) to może warto byłoby troszeczkę z nią popracować.

Inwersyjne skręcenie kostki (to, które najczęściej nam się zdarza) gdzie stopa ucieka nam do środka a kostka boczna "dotyka" do ziemi niesie za sobą mocne rozciągnięcie czasami nawet naderwanie struktur wiezadłowych stabilizujących nasz staw skokowy.


„Naciągnięcie" mięśni strzałkowych, "przemieszczona" w dół i przód kostka boczna, pociągająca za sobą przyczep mięśnia dwugłowego uda, który wprowadzi rotację w części miednicy i nierównomierne rozłożenie ciężaru na stawy krzyżowo-biodrowe co warunkować będzie asymetrie miednicy i przeniesienie napięć na kręgosłup.

Terapią należy objąć całe ciało.

Pierwszorzędna powinna być praca poprawiająca dopływ i odpływ krwi i limfy z kończyny, aby zoptymalizować proces gojenia.

Nasze ciało jak już wspominałem leczy się samo musi mieć tylko możliwość.

Następnym krokiem powinna być praca w celu odtworzenia głównej funkcji naszych więzadeł (nie, nie jest to stabilizacja) PROPRIOEPCJA.

Propriocepcja jest to informacja odnośnie napięcia struktur wiezadłowych i mięśniowo-powięziowych orientująca nasze ciało w przestrzeni.
Skoro moje więzadła w kostce uległy mocnemu rozciągnięciu moje mięśnie również to informacja z nich płynąca będzie błędna.

Zatem mimo, że moja kostka będzie "ustawiona krzywo" mózg dostanie informacje "wszystko jest ok możesz obciążyć nogę" i mamy kolejne skręcenie.

Zatem odpowiednia praca nastawiona na odbudowę propriocepcji i rozklejenie zrostów, które wytworzą się w powięzi głębokiej jest kluczem do sukcesu.

No i kwestia unieruchomienia stopy i nie obciążania przez kilka tygodni. Kostka jest elementem układu ruchu a układ ruchu fajnie jak się rusza‼️‼️

Przyjacielu nie bój się postawić skreconej stopy na ziemi.
Przyniesie to więcej korzyści aniżeli kuśtykanie z nogą zgietą w kolanie przez kilka tygodni.

Oczywistym pozostaje, że usuwając blokady przeszkadzające w gojeniu znacznie przyspieszamy ten proces i czasem zaczniesz po tygodniu wracać do pełnej sprawności.

Dlatego nie bójmy się chodzić do osteopatów czy fizjoterapeutów! https://www.osteopatja.pl/dietetyka

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Czym jest depresja i jak prawidłowo ją rozpoznać?

Czym jest depresja i jak prawidłowo ją rozpoznać?

TERAPIA MANUALNA

To co dzieje się w psychice, odzwierciedla zmiany zachodzące w ciele i odwrotnie. Wiele osób myśli o depresji jako o chorobie psychiki pomijając codzienne funkcjonowanie.

Ból kręgosłupa szyjnego

Ból kręgosłupa szyjnego

TERAPIA MANUALNA

Najczęstszą przyczyną bólów jest napięcie mięśni i przeciążenie kręgów kręgosłupa.

Jazda konna, a stretching i ergonomia

Jazda konna, a stretching i ergonomia

TERAPIA MANUALNA

Rozciąganie to nieodłączna część treningu dla większości sportowców. Jednak wiele osób robi to pobieżnie, a nawet pomija całkowicie.

Staw skokowy

Staw skokowy

TERAPIA MANUALNA

Jego skomplikowana budowa prowadzi do tego, że niewielki, choć nieodpowiedni ruch może spowodować uszkodzenie jego struktur.