DIETETYKA

Pierwsza wizyta

Jak przebiega wizyta:

Podczas spotkania zostaniesz poddany badaniu analizatorem składu ciała, który wskaże nam: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, poziom tłuszczu trzewnego, masę mięśniowa, masę mineralną kości, poziom nawodnienia, a także metabolizm spoczynkowy i wiek metaboliczny. Przeanalizujemy również przyniesione wyniki badań diagnostycznych.

Przeprowadzę z Tobą dokładny wywiad zdrowotny oraz żywieniowy połączony z analizą dotychczasowych nawyków żywieniowych i ewentualnych błędów dietetycznych. Na podstawie wszystkich wyników i informacji oraz ustalonego wspólnie celu dobierzemy indywidualną dietę. Zaproponujemy sposób dalszego postępowania uwzględniający trwałą zmianę nawyków żywieniowych.

Na pierwszą wizytę proszę przynieść następujące badania:

  • z krwi: bilirubina, CRP, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, glukoza, TSH, anty-TPO, anty-TG, fT3, fT4, kwas moczowy, Aspat, Alat, mocznik, kreatynina, żelazo, wit. D3, wapń
  • inne wyniki badań w zależności od schorzenia.

Dodatkowo:

– proszę przygotować listę leków i suplementów, które są przyjmowane.

– proszę przygotować i wziąć ze sobą na wizytę 3-dniowy jadłospis (godziny, porcje, podjadanie, płyny).

– pomiary ciała są wykonywane na specjalistycznej wadzę, na którą staje się boso, zatem proszę o odpowiednie przygotowanie się do wizyty.

Badania, które wykonuję w gabinecie

Analiza składu ciała:

W ramach Badania Analiza Składu Ciała dowiesz się, w jakiej kondycji zdrowotnej jest twój organizm. Sprawdzisz również m.in.: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, poziom tłuszczu trzewnego, masę mięśniową, poziom nawodnienia organizmu, a także poziom przemiany materii, które warunkują stan zdrowia i samopoczucie.

Przygotowanie do badania:

W dniu badania należy wypić minimum 2 szklanki wody i powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń, a około 2 godziny przed samym badaniem nie należy jeść obfitego posiłku.

Dzień przed badaniem nie należy pić alkoholu.

Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża oraz rozrusznik serca.

Analiza niedoboru minerałów i potrzebnych witamin w organizmie:

Badanie analizatorem magnetyczno – kwantowym. Urządzenie kompleksowo bada organizm od środka, generuje raport z układu krążenia, układu hormonalnego, przewodu pokarmowego, systemu odpornościowego, układu oddechowego.

Głównym celem badania jest analiza niedoboru minerałów i potrzebnych witamin w organizmie. Bardzo szybko mogę sprawdzić czy pacjent ma problemy z tarczycą, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, gęstością mineralną kości, cyklem menstruacyjnym, wahaniami poziomu cukru we krwi – nie wspominając o nadwadze i otyłości.

Analizator w ciągu minuty generuje 32 raporty ze wskaźnikami i sprawozdaniami dotyczącymi tkanek, organów, układów i potencjalnych ognisk zapalnych, dlatego proszę zarezerwować godzinę czasu na omówienie wyników.

Nasi specjaliści z dziedziny DIETETYKA

WIĘCEJ
SONIA ORSZULAK
Właściciel Centrum / Dietetyk

Zobacz artykuły z działu DIETETYKA

MINDFUL EATING

Jest to część praktyki mindfulness. Dowiedz się czym jest „uważne jedzenie”?

Światem rządzą drobnoustroje

To absolutnie najstarsze formy życia na Ziemi, człowiek nie jest w stanie bez nich funckjonować.

Jelito drażliwe

Czynnościowe schorzenie okrężnicy, które ma charakter długotrwały i o zmiennym nasileniu. Jak sobie z nim poradzić?

Mizofonia

Gdy odgłosy jedzenia bolą...

Problem z jedzeniem

Co w przypadku, gdy niechęć do jedzenia się nasila, dziecko odmawia spożycia posiłku?

(NIE)Jedz do syta

Dobrze byłoby zakończyć posiłek z lekkim uczyciem sytości, nie doprowadzając do sytuacji, gdy zjedliśmy za dużo.

Probiotyki w stresie

Stresu doświadcza każdy z nas, zwłaszcza codziennym pędzącym, ekspresowym i nerwowym stylu życia.

Miód to cud

Produkt, po który wielu z nas lubi sięgać, przede wszystkim ze względu na jego walory smakowe, ale poza tym ważne są również jego wartości odżywcze i pielęgnacyjne.