DIETETYKA

Pierwsza wizyta

Jak przebiega wizyta:

Podczas spotkania zostaniesz poddany badaniu analizatorem składu ciała, który wskaże nam: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, poziom tłuszczu trzewnego, masę mięśniowa, masę mineralną kości, poziom nawodnienia, a także metabolizm spoczynkowy i wiek metaboliczny. Przeanalizujemy również przyniesione wyniki badań diagnostycznych.

Przeprowadzę z Tobą dokładny wywiad zdrowotny oraz żywieniowy połączony z analizą dotychczasowych nawyków żywieniowych i ewentualnych błędów dietetycznych. Na podstawie wszystkich wyników i informacji oraz ustalonego wspólnie celu dobierzemy indywidualną dietę. Zaproponujemy sposób dalszego postępowania uwzględniający trwałą zmianę nawyków żywieniowych.


Na  pierwszą wizytę proszę przynieść następujące badania :

- z  krwi: bilirubina, CRP, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, glukoza, TSH, anty-TPO, anty-TG, fT3, fT4, kwas moczowy, Aspat, Alat, mocznik, kreatynina, żelazo, wit. D3,  wapń

–  inne wyniki badań w zależności od schorzenia.


Dodatkowo:

–  proszę przygotować listę leków i suplementów, które są przyjmowane.

– proszę przygotować i wziąć ze sobą na wizytę 3-dniowy jadłospis (godziny, porcje, podjadanie, płyny).

– pomiary ciała są wykonywane na specjalistycznej wadzę, na którą staje się boso, zatem proszę o odpowiednie przygotowanie się do wizyty.


Badania, które wykonuję w gabinecie

  • Analiza składu ciała:

W ramach Badania Analiza Składu Ciała dowiesz się, w jakiej kondycji zdrowotnej jest twój organizm. Sprawdzisz również m.in.: zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, poziom tłuszczu trzewnego, masę mięśniową, poziom nawodnienia organizmu, a także poziom przemiany materii, które warunkują stan zdrowia i samopoczucie.

Przygotowanie do badania:

W dniu badania należy wypić minimum 2 szklanki wody i powstrzymać się od intensywnych ćwiczeń, a około 2 godziny przed samym badaniem nie należy jeść obfitego posiłku.

Dzień przed badaniem nie należy pić alkoholu.

Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża oraz rozrusznik serca.

 

  • Analiza niedoboru minerałów i potrzebnych witamin w organizmie:

Badanie analizatorem magnetyczno – kwantowym. Urządzenie kompleksowo bada organizm od środka, generuje raport z układu krążenia, układu hormonalnego, przewodu pokarmowego, systemu odpornościowego, układu oddechowego.

Głównym celem badania jest analiza niedoboru minerałów i potrzebnych witamin w organizmie. Bardzo szybko mogę sprawdzić czy pacjent ma problemy z tarczycą, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, gęstością mineralną kości, cyklem menstruacyjnym, wahaniami poziomu cukru we krwi – nie wspominając o nadwadze i otyłości.

Analizator w ciągu minuty generuje 32 raporty ze wskaźnikami i sprawozdaniami dotyczącymi tkanek, organów, układów i potencjalnych ognisk zapalnych, dlatego proszę zarezerwować godzinę czasu na omówienie wyników.

 

Zobacz artykuły z działu DIETETYKA

Choroba Hashimoto a dieta

Osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy oraz chorobę Hashimoto często zmagają się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu LDL i trójglicerydów, a także ze zwiększoną masą ciała. I tu wkracza dieta!

Olej lniany

Jest to olej, który bogaty jest w wiele wartościowych składników i znajdzie zastosowanie w wielu dolegliwościach.  Poznajcie go!

Kilka kilogramów za dużo

Problem ze zrzuceniem kilku zbędnych kilogramów to temat bardzo na czasie!  Pewnie zastanawiasz się czemu innym się udaje, a Ty wciąż tkwisz w błędnym kole. 

Pierwsza wizyta u Dietetyka

Jeśli masz problem z doborem diety, zmagasz się z różnymi chorobami, nie wiesz jak stracić zbędne kilogramy, chcesz się czuć zdrowsza/y, pełna/y sił witalnych i dostać zastrzyk energii, z przysłowiowym „kopniakiem” do działania, to pomoc dietetyka jest właśnie dla Ciebie!

Otyłość a choroba zwyrodnieniowa

Jeśli waga ciała jest niewłaściwa w stosunku do naszego wzrostu, może to prowadzić do mechanicznych uszkodzeń chrząstki stawowej. Ponadto często pojawia się sztywność stawów oraz ból.

Szparagi

Jest to warzywo, które naturalnie występuje w klimacie śródziemnomorskim. Jednak znaleźć możemy je prawie wszędzie. Częścią jadalną są młode pędy, inaczej nazywane wypustkami szparagów.

Dietetyka - Orzechy włoskie

Orzechy włoskie to skarbnica składników, które mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie...

Dietetyka - Krzem, pierwiastek życia

Jeżeli krzemu w organizmie jest za mało, ludzki organizm przestaje funkcjonować prawidłowo, pojawiają się zaburzenia, zwłaszcza w metabolizmie tkanki łącznej, którą znajdziemy m.in. w: naczyniach krwionośnych, krwi czy naczyniach limfatycznych i większości narządów. Także komunikacja między ciałem a mózgiem jest zaburzona...

Dietetyka - Zdrowa naturalna dieta

Podstawa to dobry plan! Żeby nie kupować zbędnych rzeczy, warto sobie zrobić kilkudniowy bądź tygodniowy spis produktów, które będą potrzebne do przygotowania posiłków i jako zdrowe przekąski...

Dietetyka - Celiakia

Charakteryzuje się nietolerancją glutenu, białka zapasowego znajdującego się w zbożach. Gluten, który w tym przypadku jest toksyczny i doprowadza do zaniku kosmków jelita cienkiego, niewielkich wypustek błony śluzowej...

Dietetyka - Żelazo

Niedobór żelaza w początkowym okresie życia może powodować problemy z rozwojem psychosomatycznym oraz z zachowaniem i nauką.

Dietetyka - Mleko modyfikowane

Podczas karmienia naturalnego zaspokajane jest zapotrzebowanie dziecka na wszystkie składniki odżywcze, dzięki czemu dziecko może rozwijać się we właściwy sposób, ale także jest pierwszym bodźcem formującym umiejętność interakcji społecznej. 

Obwisła skóra - dietetyka.

Jednak można starać się zapobiec powstaniu tego nieestetycznego problemu, tak by mieć dobre samopoczucie, czuć się dobrze ze swoim ciałem i nie ukrywać się pod workowatymi ubraniami.

Dietetyka - Kukurydza

Ziarno kukurydzy zawiera składziki takie jak białko, tłuszcz, węglowodany, beta-karoten, B1, B2, E, PP i C. Znajdziemy w niej dużo witamin z grupy B, przede wszystkim tiaminę i niacynę, ale także minerały: sód, potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez, miedź, nikiel, cynk, chrom oraz selen...

Dietetyka - Atopowe Zapalenie Skóry

Podczas leczenia AZS ważna okazuje się dobrze dobrana dieta. Polega na usunięciu tych produktów, które powodują niewłaściwą reakcję ze strony układu immunologicznego...

Dietetyka - Probiotyki

W naszym życiu jest ciagle wojna postu z karnawałem, tj raz jesteśmy na normalnej diecie, a raz imprezujemy i podlegamy słabością...

Dietetyka - Neofobia

Czy dziecko nie chce jeść nowych produktów? Lub produktów, które już jadło, ale kupowano je w innym sklepie więc ma inne opakowanie?

Dietetyka - Jak opanować "sugar blues"?

Kiedy nie utrzymujemy równowagi w spożywaniu produktów spożywczych, nasz organizm zaczyna mieć "zachcianki". Do jego najczęstszych zachcianek należą wszelkiego rodzaju słodycze, a także produkty z białej mąki.
Cukier i biała mąka nie mają w swoim składzie żadnych substancji odżywczych w wyniku czego organizm do ich trawienia wykorzystuje swoje zapasy witamin i minerałów.

Dietetyka - Jelita - informacje ogólne

Jelito grube jest uważane za ważny, a może nawet najważniejszy organ ludzkiego organizmu. Nazywane bywa nawet drugim mózgiem, ponieważ jego rolą jest nie tylko wchłanianie substancji odżywczych i formowanie kału. Ma dużo więcej "do powiedzenia".

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci. 

Dietetyka - Pasożyty

Parazytologią zainteresowałem się już 10 lat temu. Stwierdziłem na logikę, że skoro jest na zewnątrz miliony mrówek i korników i roztoczy, to musi być wewnątrz nas także ich miliony...

Dietetyka - Złoty eliksir natury

Zawarte w oleju rzepakowym nienasycone kwasy tłuszczowe wspierają pracę serca, układu krwionośnego, nerek, mózgu, pomagają utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi oraz poprawiają stan skóry i jej kondycję...

Dietetyka - Kwasy tłuszczowe

Ćwiczysz chudniesz, inwestujesz w siebie, a czy inwestujesz w prawidłowe funkcjonowanie Twojej łepetynki? 
Jest to najważniejszy „mięsień „w naszym organizmie - bo jest prowodyrem wszelkich czynności świadomych jak i nieświadomych 

Dietetyka - Nasiona Chia

Według badań jest to roślina charakteryzująca się cennym składem odżywczym, zawiera duże pokłady wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, błonnika pokarmowego, witamin, składników mineralnych oraz związków działających antyoksydacyjnie. 

Dietetyka - Naturalne suplementy

Czyli wszystko to co okazuje się mieć dobroczynny wpływ podczas, gdy zmagamy się z bólem brzucha, niestrawnością oraz innymi problemami związanymi z pracą układu żołądkowo – jelitowego.