Terapia Manualna

Terapia Manualna

Terapia manualna Łódź, fizjoterapia

Kiedy coś dzieje się ze stawem, nerwy z tego rejonu przekazują sygnał do centralnego układu nerwowego i pojawia się BÓL. Organizm reaguje na niego napięciem mięśnia i następuje blokada, która powoduje nasilenie bólu. To błędne koło.

Dysfunkcje narządów ruchu potrafią poważnie pokrzyżować nam plany. Przestajemy być wydajni w pracy, zaniedbujemy inne obowiązki w życiu prywatnym i zamiast podejmować dobre decyzje włączamy lampkę pt. "narzekanie na służbę zdrowia " i " sory, taki mamy klimat" a wyłączamy racjonalne podejście do problemu i zapominamy, że są specjaliści, którzy wiedzą jak z tymi DYSFUNKCJAMI walczyć, specjaliści, którzy zapraszają Cię na TERAPIĘ MANUALNĄ !

Możesz znać wiele wspaniałych technik przydatnych w Twojej pracy, które pomogą zarobić Ci pieniądze ale potrzebujesz być do tego sprawny i wypoczęty ! My znamy technikę fizjoterapii, która polega na wspomaganiu leczenia narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów, dokładnie przyglądamy się też bólom głowy i napięciom wynikających ze stresu i przemęczenia.

Już w starożytności nasz prekursor HIPOKRATES podkreślał wagę znajomości problemów związanych z kręgosłupem, gdyż wiele zaburzeń w organizmie człowieka jest właśnie z nim związanych. Terapia manualna przetrwała wiele lat w niezmienionej formie, dopiero w XIX wieku powstały pierwsze znaczące szkoły, w których można było pobierać naukę w sposób profesjonalny.

Nic nie robimy na siłę, w terapii manualnej bardzo ważny jest odpowiedni ucisk. Celem Naszych Terapeutów jest jak najszybsze przywrócenie bezbolesnych pozycji i ruchów ciała pacjenta oraz zapobieganie nawrotom dolegliwości. Dysponujemy szerokim wachlarzem stosowanych technik a poprzez nasze doświadczenie i regularnie poszerzaną wiedzę, wiemy jak ukierunkować Twoje leczenie już na pierwszej wizycie.

Po szczegółowe informacje na temat stosowanych przez nas technik zapraszamy na naszą stronę internetową www.osteopatja.pl oraz na nasz profil na Facebooku : www.facebook.com/osteopatja
TERAPIA MANUALNA - Jeśli jest wykonywana zgodnie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami stanowi niebolesną i bezpieczną metodę pracy z pacjentem.

Wskazania do terapii manualnej

Wskazania do terapii manualnej to między innymi:
• dyskopatia,
• nerwobóle,
• drętwienie kończyn,
• bóle głowy i stany napięcia mięśniowego,
• wady postawy,
• napięcia karku,
• stany napięcia i przemęczenia

Przeciwskazania do terapii manualnej

Przeciwwskazania:
• świeże złamanie kości,
• problemy z krzepliwością krwi,
• gruźlica kości,
• problemy skórne,
• brak współpracy pacjenta z terapeutą,
• inne wskazane przez lekarza, terapeutę.

Miej pracę i życie pod kontrolą i "spadnij z nami na cztery łapy". Pamiętaj koniecznie o zdrowym stylu życia a my kolejny raz podkreślamy, że ciało i umysł są bez wątpienia ze sobą powiązane, bo sprawne ciało poprawia nastrój a sprawny umysł jest w stanie podpowiedzieć Ci w jaki sposób, z kim i gdzie utrzymać ciało w sprawności.

Pomoże Marta A, Marta S, Edyty https://www.osteopatja.pl/terapia-manualna

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Ścięgna

Ścięgna

TERAPIA MANUALNA

Gdy ścięgno zostanie uszkodzone, proces jego gojenia nie jest błyskawiczny. Jeżeli jednak jesteś pod okiem fizjoterapeuty i wiesz co powinieneś w danej sytuacji robić można ten proces delikatnie przyspieszyć, zoptymalizować. 

Sprawność to dar

Sprawność to dar

TERAPIA MANUALNA

Niestety z biegiem czasu nasza sprawność pogarsza się. Im wcześniej zauważone pierwsze sygnały tym większa szansa na powrót do zdrowia. 

Kontuzja kolana

Kontuzja kolana

TERAPIA MANUALNA

Urazy łąkotek są najczęściej wynikiem dużego obciążania stawu kolanowego, nie tylko podczas aktywności fizycznej.

Naciągnięte więzadło

Naciągnięte więzadło

TERAPIA MANUALNA

Więzadła to nic innego jak struktury spajające kości, dzięki którym mamy możliwość wykonywać ruchy.