Terapia Manualna

Terapia Manualna

Terapia manualna Łódź, fizjoterapia

Kiedy coś dzieje się ze stawem, nerwy z tego rejonu przekazują sygnał do centralnego układu nerwowego i pojawia się BÓL. Organizm reaguje na niego napięciem mięśnia i następuje blokada, która powoduje nasilenie bólu. To błędne koło.

Dysfunkcje narządów ruchu potrafią poważnie pokrzyżować nam plany. Przestajemy być wydajni w pracy, zaniedbujemy inne obowiązki w życiu prywatnym i zamiast podejmować dobre decyzje włączamy lampkę pt. "narzekanie na służbę zdrowia " i " sory, taki mamy klimat" a wyłączamy racjonalne podejście do problemu i zapominamy, że są specjaliści, którzy wiedzą jak z tymi DYSFUNKCJAMI walczyć, specjaliści, którzy zapraszają Cię na TERAPIĘ MANUALNĄ !

Możesz znać wiele wspaniałych technik przydatnych w Twojej pracy, które pomogą zarobić Ci pieniądze ale potrzebujesz być do tego sprawny i wypoczęty ! My znamy technikę fizjoterapii, która polega na wspomaganiu leczenia narządów ruchu, w szczególności kręgosłupa i stawów, dokładnie przyglądamy się też bólom głowy i napięciom wynikających ze stresu i przemęczenia.

Już w starożytności nasz prekursor HIPOKRATES podkreślał wagę znajomości problemów związanych z kręgosłupem, gdyż wiele zaburzeń w organizmie człowieka jest właśnie z nim związanych. Terapia manualna przetrwała wiele lat w niezmienionej formie, dopiero w XIX wieku powstały pierwsze znaczące szkoły, w których można było pobierać naukę w sposób profesjonalny.

Nic nie robimy na siłę, w terapii manualnej bardzo ważny jest odpowiedni ucisk. Celem Naszych Terapeutów jest jak najszybsze przywrócenie bezbolesnych pozycji i ruchów ciała pacjenta oraz zapobieganie nawrotom dolegliwości. Dysponujemy szerokim wachlarzem stosowanych technik a poprzez nasze doświadczenie i regularnie poszerzaną wiedzę, wiemy jak ukierunkować Twoje leczenie już na pierwszej wizycie.

Po szczegółowe informacje na temat stosowanych przez nas technik zapraszamy na naszą stronę internetową www.osteopatja.pl oraz na nasz profil na Facebooku : www.facebook.com/osteopatja
TERAPIA MANUALNA - Jeśli jest wykonywana zgodnie ze wskazaniami i przeciwwskazaniami stanowi niebolesną i bezpieczną metodę pracy z pacjentem.

Wskazania do terapii manualnej

Wskazania do terapii manualnej to między innymi:
• dyskopatia,
• nerwobóle,
• drętwienie kończyn,
• bóle głowy i stany napięcia mięśniowego,
• wady postawy,
• napięcia karku,
• stany napięcia i przemęczenia

Przeciwskazania do terapii manualnej

Przeciwwskazania:
• świeże złamanie kości,
• problemy z krzepliwością krwi,
• gruźlica kości,
• problemy skórne,
• brak współpracy pacjenta z terapeutą,
• inne wskazane przez lekarza, terapeutę.

Miej pracę i życie pod kontrolą i "spadnij z nami na cztery łapy". Pamiętaj koniecznie o zdrowym stylu życia a my kolejny raz podkreślamy, że ciało i umysł są bez wątpienia ze sobą powiązane, bo sprawne ciało poprawia nastrój a sprawny umysł jest w stanie podpowiedzieć Ci w jaki sposób, z kim i gdzie utrzymać ciało w sprawności.

Pomoże Marta A, Marta S, Edyty https://www.osteopatja.pl/terapia-manualna

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich

TERAPIA MANUALNA

Jest to manualna forma pracy z ciałem. Metoda nakierowana jest na zwiększenie elastyczności oraz rozciągnięcie napiętych tkanek. 

Lepsze zdrowie przez długie lata

Lepsze zdrowie przez długie lata

TERAPIA MANUALNA

Zmiany zachodzące u osób starszych są zjawiskiem nieuniknionym. Wraz z upływem lat dochodzi do pojawienia się modyfikacji w organizmie w różnych układach. 

RUCH DLA ZDROWIA!

RUCH DLA ZDROWIA!

TERAPIA MANUALNA

Badania wykazują, że aktywność fizyczna jest najlepszą formą zapobiegania różnym chorobom i dysfunkcjom! 

Stopa płaska

Stopa płaska

TERAPIA MANUALNA

Tym mianem określane jest spłycenie łuku podłużnego przyśrodkowego, który powoduje nadmiernie płaskie ustawienie stopy.