TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna, kiedyś kojarzona z „kręgarstwem” i dźwiękiem chrupania, na myśl którego pacjenci bledli, z biegiem czasu przybrała inną formę, a sam termin nabrał nowego znaczenia.

Oczywiście manipulacje są skuteczne i są nadal wykorzystywane, ale współczesna terapia manualna ma do zaoferowania dużo więcej i na to „więcej” możesz u nas liczyć. Jest ona częścią fizjoterapii, stanowi formę leczenia zaburzeń czynnościowych narządu ruchu, który nie składa się tylko z elementów kostnych, ale także z tkanek miękkich np. mięśni, więzadeł, torebek stawowych.

Poprzez różne formy mobilizacji przywracamy utraconą ruchomość w stawach i zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni.

Wśród metod terapii manualnej można wyróżnić wiele technik – terapia manualna wg. McKenziego, wg. Mulligan’a, techniki osteopatyczne, pracę na powięziach, terapię punktów spustowych, oscylację, neuromobilizacje, masaż tkanego głębokich.

To jest jednak kropla w morzu, gdyż terapeuci dysponują szerokim wachlarzem technik, które dobierają do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki właściwej diagnostyce już na pierwszej wizycie można ukierunkować leczenie na właściwy tor.

Głównym celem fizjoterapeuty jest możliwie jak najszybsze przywrócenie bezbolesnej ruchomości, ale także przeciwdziałanie odnawianiu się dolegliwości.

Zobacz artykuły z działu TERAPIA MANUALNA

Kobido - Japoński Lifting Twarzy

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na to jak wyglądamy, nie tylko pod względem ubioru, ale także stanu skóry, ilości zmarszczek, makijażu i wielu wielu innych aspektów...

Ścięgna

Gdy ścięgno zostanie uszkodzone, proces jego gojenia nie jest błyskawiczny. Jeżeli jednak jesteś pod okiem fizjoterapeuty i wiesz co powinieneś w danej sytuacji robić można ten proces delikatnie przyspieszyć, zoptymalizować. 

Jak korzystać ze smartfona?

Dowiedz się jak prawidłowo ustawić ciało podczas korzystania ze smartfona!

Hiperlordoza

Fizjologiczne wygięcie odcinka lędźwiowego w płaszczyźnie strzałkowej jest większe niż normalnie. Można powiedzieć, że dół pleców pogłębia się i dochodzi do przedniego pochylenia miednicy.

Powięź

Sam system powięziowy daje możliwość stabilizacji, sprawną regenerację i łatwość poruszania się. Jest jednym z trzech układów spajających nasz organizm.

Blizna a zmęczenie

W chwili gdy dojdzie do głębokiego uszkodzenia skóry, ma miejsce uszkodzenie ciągłości oraz jej warstw głębokich, wówczas dochodzi do wytworzenia blizn.

Ból i drętwienie

Często zwykłe codzienne czynności potrafią przyspożyć nam wielu bolesnych dolegliwości. 

Zespół Bolesnego Barku (ZBB)

Dolegliwość objawiająca się silnym bólem barku, zwłaszcza w niektórych pozycjach rąk.