TERAPIA MANUALNA

Terapia manualna Łódź

Terapia ta, kiedyś kojarzona z „kręgarstwem” i dźwiękiem chrupania, na myśl którego pacjenci bledli, z biegiem czasu przybrała inną formę, a sam termin nabrał nowego znaczenia.

Oczywiście manipulacje są skuteczne i są nadal wykorzystywane, ale współczesna terapia manualna ma do zaoferowania dużo więcej i na to „więcej” możesz u nas liczyć. Jest ona częścią fizjoterapii, stanowi formę leczenia zaburzeń czynnościowych narządu ruchu, który nie składa się tylko z elementów kostnych, ale także z tkanek miękkich np. mięśni, więzadeł, torebek stawowych.

Poprzez różne formy mobilizacji przywracamy utraconą ruchomość w stawach i zapewniamy prawidłowe funkcjonowanie nerwów i mięśni.

Wśród metod terapii manualnej można wyróżnić wiele technik – terapia manualna wg. McKenziego, wg. Mulligan’a, techniki osteopatyczne, pracę na powięziach, terapię punktów spustowych, oscylację, neuromobilizacje, masaż tkanego głębokich.

To jest jednak kropla w morzu, gdyż terapeuci dysponują szerokim wachlarzem technik, które dobierają do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki właściwej diagnostyce już na pierwszej wizycie można ukierunkować leczenie na właściwy tor.

Głównym celem fizjoterapeuty jest możliwie jak najszybsze przywrócenie bezbolesnej ruchomości, ale także przeciwdziałanie odnawianiu się dolegliwości.

Pozbądź się bólu i już teraz umów się na terapię manualną 

Umów wizytę online  lub    Umów wizytę telefonicznie

Nasi specjaliści z dziedziny TERAPIA MANUALNA

WIĘCEJ
EDYTA ADAMCZYK Fizjoterapeutka
Fizjoterapeutka na III roku specjalizacji z Osteopatii
WIĘCEJ
MARTA ANDRZEJEWSKA Fizjoterapeutka
Fizjoterapeutka, Refleksolog

Zobacz artykuły z działu TERAPIA MANUALNA

Czy czujesz ciągły ból i napięcie, które towarzyszą Ci każdego dnia?

Rozejście kresy białej

Rozejście mięśnia prostego brzucha nie polega na jego rozerwaniu, a na odłączeniu jego partii mięśniowej od kresy białej.

Nordic walking

Nordic walking najłatwiej określić jako maszerowanie z kijkami biegowymi lub narciarstwo biegowe bez nart. 

Bieganie dla zdrowia

Do takiej aktywności warto się odpowiednio przygotować. Strój, rozgrzewka i dobór nawierzchni! 

Chcesz cieszyć się zdrowiem?

Pokażemy Ci filary, których wdrożenie może przynieść świetne efekty, jak np. łatwiejsze zasypianie, lepsza odporność organizmu, lepsza zdolność do radzenia sobie z trudnościami.

Rwa Kulszowa co to jest

Rwa kulszowa przyczyny i leczenie

Masaż tkanek głębokich

Jest to manualna forma pracy z ciałem. Metoda nakierowana jest na zwiększenie elastyczności oraz rozciągnięcie napiętych tkanek. 

Kinesiology Taping – kiedy jest wykorzystywany?

Jest to najczęściej uzupełnienie całej terapii, by osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty zabiegów z zakresu fizjoterapii czy osteopatii.