Jak robić, by sobie nie szkodzić?

Jak robić, by sobie nie szkodzić?

W dzisiejszym poście chcielibyśmy podpowiedzieć Wam jak zadbać o swój kręgosłup, żeby nie odpowiedział Ci bólami i zwyrodnieniami. W brew pozorom ból nie musi wystąpić od razu, gdy zrobimy coś nie tak jak powinniśmy. Problem potrafi rozwijać się przez długi czas, niestety w wielu przypadkach pracujemy na niego sami poprzez nieprawidłowe pozycje i złe nawyki.

Pierwsza rada 

Jeżeli dużo czasu spędzasz przy laptopie powinieneś w odpowiedni sposób przygotować miejsce pracy. Nie jest dobrym pomysłem pracować np. w pozycji półleżącej. Twoje ciało nie może wyglądać jak powyginany precelek, ponieważ jesteś wtedy skulona, zgarbiona, a zaraz przychodzi ból pleców, skurcze i inne objawy… Jest to prosta droga do zwyrodnień w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Biurko, dobre krzesło, podpora pod lędźwie (np. półwałek) i odpowiednia pozycja to podstawa!

Druga rada 

Telefon to obecnie przedmiot, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie życia. Jednak to jak z niego korzystamy będzie miało wpływ na stan naszego kręgosłupa. Doskonałym przykładem niewłaściwego użytkowania telefonu jest rozmawianie przytrzymując go ramieniem, wykonując przy tym pewnie kilka innych czynności. Możesz w ten sposób doprowadzić do skurczy mięśni szyi. Najlepiej jest rozmawiać na głośnomówiącym, jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę, to trzymają smartfon ręką przy uchu i nie garb się!

Trzecia rada 

Rada w zasadzie nie tylko dla kobiet, ale pewnie w większej mierze tak. Noszenie torebek na jednym ramieniu jest popularne, problem pojawia się, gdy jest ona ciężka i nie tylko nasze ramię odczuwa te kilogramy. Prowadzi to do przewlekłych bólów, wad postawy, skrzywienia kręgosłupa. Jeżeli masz możliwość noś torbę przełożoną po skosie. Jeżeli nie pozwala na to torebka, którą akurat wybrałaś/eś to przekładaj ją miedzy ramionami. Przy większych zakupach dobrze też sprawdzi się np. plecak.

Wszelkimi problemami z kręgosłupem zajmują się nasi osteopaci i terapeuci manualni - Marta S, Marta A, Mateusz i Damian. Zapraszamy!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Płaskostopie

Płaskostopie

TERAPIA MANUALNA

A jednak jakby nie patrzeć jest to rodzaj deformacji stopy, objawiający się obniżeniem bądź zanikiem wysklepienia jej powierzchni.

Skolioza

Skolioza

TERAPIA MANUALNA

Skolioza to jeden z częściej pojawiających się problemów już wśród młodzieży. Warto zacząć działać już od początku, ponieważ im wcześniej wdrożona terapia, tym lepsze efekty.

Czy stopy mogą powodować ból pleców?

Czy stopy mogą powodować ból pleców?

TERAPIA MANUALNA

Nieprawidłowości związane ze stopą mogą mieć odzwierciedlenie w wadach postawy np. skoliozie. Poza tym prowadzą do przeciążeń, a nawet migren.

Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

TERAPIA MANUALNA

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu...