Podstawą dla zdrowego kręgosłupa są nasze nawyki

Podstawą dla zdrowego kręgosłupa są nasze nawyki

Dziś skupimy się na tych z pozoru banalnych i pewnie każdy o nich wie, a jednak wielu z nas wciąż ma problem, by stanowiły one miły nawyk, a nie przykry obowiązek. Jeżeli wypracujemy sobie swój schemat działania na pewno zauważymy poprawę kondycji i lepszy stan zdrowia, w tym kręgosłupa.

Oto PAKIET ZDROWEGO KRĘGOSŁUPA:

1. Regularne ćwiczenia

Wzmocnienie kręgosłupa jest niesamowicie ważne. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, nie tylko unikniesz obciążeń i pozbędziesz się nadmiaru ciałka, ale również będziesz przeciwdziałać sztywnieniu stawów i napięciu mięśni.

2. Postawa

M.in. tego i ergonomii uczą nasi terapeuci. Wszystko po to, byś zapobiegał powstawaniu przeciążeń i dolegliwości bólowych kręgosłupa i mięśni. Zła postawa powoduje uciski, złe ukrwienie, napięcie i inne problemy, które mogą rozwinąć się w poważne dolegliwości. A jak wiadomo – lepiej przeciwdziałać niż leczyć.

3. Kontrola wagi i zbilansowana dieta

Zbędne kilogramy to nic dobrego dla kręgosłupa i stawów. Ich nadmierne obciążanie nie przyniesie nic dobrego. Poza ruchem, który pomoże pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, warto zwrócić uwagę na swoją dietę. Na to ile witamin i minerałów dostarczasz każdego dnia oraz na to czy ta ilość jest odpowiednia dla Twojego stanu zdrowia i potrzeb. Można skonsultować się z dietetykiem, który ułoży zbilansowaną dietę.

4. Przerwy na ruch w pracy

Jeżeli spędzasz wiele godzin każdego dnia np. w pozycji siedzącej postaraj się po pierwsze dostosować swoje stanowisko pracy, żeby było jak najbardziej ergonomiczne. A po drugie rób przerwy na odrobinę ruchu. Możesz np. ustawić sobie przypomnienie co godzinę, żeby wstać, może trochę się porozciągać, poruszać. Jeżeli nie wiesz co robić, by się nie uszkodzić nasi, terapeuci chętnie wskażą Ci kilka ćwiczeń na rozruch.

5. Mniej stresu

Być może zastanowi Cię co stres ma wspólnego z kręgosłupem. Ale jakbyś przeanalizował swoje stresujące sytuacje, to być może okaże się, że Twój organizm zareagował na to, nawet z opóźnieniem i odczuwałeś np. bóle barków, albo pojawiły się bóle głowy? Stres zwyczajnie wywołuje napięcia, które prędzej czy później dadzą o sobie znać.

Zapraszamy z bólami kręgosłupa do naszych doświadczonych terapeutów manualnych – Mateusza, Marty S i Marty A.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Skolioza

Skolioza

TERAPIA MANUALNA

Skolioza to jeden z częściej pojawiających się problemów już wśród młodzieży. Warto zacząć działać już od początku, ponieważ im wcześniej wdrożona terapia, tym lepsze efekty.

Nie garb się!

Nie garb się!

TERAPIA MANUALNA

Usłyszeliście kiedyś od kogoś „NIE GARB SIĘ”!?? 

Ból barku

Ból barku

TERAPIA MANUALNA

Bark to bez wątpienia jedno z miejsc silniej narażonych na wystąpienie urazu, chociażby ze względu na fakt, że mięśnie i stawy, które tam znajdziemy pracują niemal cały czas. 

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

TERAPIA MANUALNA

W praktyce Osteopatycznej często wiele problemów zdrowotnych jest spowodowanych źle wyleczonym skręceniem kostki w dzieciństwie...