Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego

Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego

Zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego

Przyczyny zmian zwyrodnieniowych kolana

Skąd się biorą zmiany zwyrodnieniowe stawu kolanowego?

Zwyrodnienie stawu kolanowego oznacza degradację chrząstki stawowej. Może wystąpić na skutek urazu, ale jest też związane z prowadzonym stylem życia. Zmianom zwyrodnieniowym sprzyjają brak ruchu, nadwaga oraz starzenie się organizmu.

Czynników odpowiadających za uszkodzenie chrząstki stawowej, a co za tym idzie również zmiany zwyrodnieniowe jest bardzo dużo i niestety nie na wszystkie z nich mamy wpływ. Znalezienie głównej przyczyny problemu jest jednym z najważniejszych czynników w wyborze metody prewencji lub leczenia powstałych zmian. Dla ułatwienia czynniki te można podzielić np. na:

1. Biomechaniczne

Czyli przede wszystkim wrodzone lub nabyte zmiany osi ustawienia i budowy kończyny dolnej, może być to dysplazja stawu rzepkowo – udowego, szpotawość lub koślawość stawu kolanowego, boczne przyparcie rzepki itp.

2. Urazowe

Uszkodzenia najczęściej pojawiające się nagle i często wiążące się przy tym z urazami innych struktur kolana. Jednakże taki epizod to dopiero początek problemów. Miejscowy ubytek chrząstki, który jest niewyleczony na przestrzeni nawet kilku lat może spowodować duże zmiany zwyrodnieniowe, a nawet konieczność endorotezoplastyki całego stawu kolanowego. Lepiej nie bagatelizować takiej sytuacji i podjąć leczenie jak najszybciej.

Leczenie zmian zwyrodnieniowych Łódź

Terapia manualna to idealne rozwiązanie . Leczy i tkankę wokól stawu oraz uruchamia sam staw. Zzacznij już teraz inwestować w swobodne chodzenie

Z powyższym problemem zapraszamy do terapeutów manualnych Edytyi Marty. https://www.osteopatja.pl/terapia-manualna

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Ból trzustki

Ból trzustki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Trzustka jest bardzo ważnym elementem wśród różnych części w naszym mechanizmie. Powstaje ona z dwóch zawiązków, grzbietowego i brzusznego, będących uchyłkami dwunastnicy. 

W poszukiwaniu zdrowia

W poszukiwaniu zdrowia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Początek tej dziedziny nauki sięga korzeniami do XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, jej twórcą był Andrew Still. Miał on na celu szukanie zdrowia, nie chciał zatruwać ciała lekami, a pomóc mu w naturalny sposób reagować. 

Połączenie głowy z resztą ciała

Połączenie głowy z resztą ciała

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Kiedy i u kogo powinnio się uwagę skierować na górny odcinek szyjny?
Praktycznie każdy z Was w dobie dzisiejszego siedzącego trybu życia będzie miał zaburzenia przejścia szyjno-potylicznego.

Złamania

Złamania

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego...