Uzdrawianie a osteopatia
Jak postrzegane było uzdrawianie?
Osteopatia jako uzdrawianie XXI wieku
Czy Osteopatia jest dla mnie ?
Jak postrzegane było uzdrawianie?
Uzdrawianie było kiedyś postrzegane jako leczenie niekonwencjonalne naszego ciała. Wierzono, że bioenergoterapeuta lub uzdrowiciel przez to, że ma połączenie z jakąś wyższą energią ma możliwość wpłynięcia na nasze ciało i uzdrowienie go.
Osteopatia - jako uzdrawienie XXI wieku
Osteopatia wykorzystuje bardzo delikatne techniki, fizycznie często wygląda to tak, jakby osteopata przykładał ręce tak samo jak bioenergoterapeuta.
Podczas terapii osteopatycznej wykorzystywana jest technologia oparta na anatomii i fizjologii człowieka. Jest to wiedza medyczna, którą terapeuta zdobywa wciągu 4 lat studiów osteopatycznych.
Dodatkowo osteopaci w Polsce muszą być już medykami - zazwyczaj fizjoterapeutami - czyli zaczynając studia osteopatyczne są już po 5 letnich studiach magisterskich.
To daje całkowitą pewność, że jesteś w rękach medyka, który posiada PWZF, czyli prawo wykonywania zawodu przez fizjoterapeutę.
Osteopatia - jak uzdrawia?
Terapia osteopatyczna nie leczy - ona sprawdza jak organizm funkcjonuje, przez dokładny wywiad i badanie buduje mapę przeszłych doświadczeń i chorób. Dzięki takiemu zapleczu nasłuchuje ciało, by zrozumieć jakie istnieją w nim mechanizmy.
Osteopata sprawdza co działa a co nie działa w człowieku i dopiero potem robi to co może spowodować, że organizm zacznie się samoregulować.
Napięte mięśnie - nawet podczas snu - będą pobierać energię nawet w nocy, przez to rano budzimy się niewyspani i zmęczeni. Podczas terapii osteopatycznej organizm niweluje te napięcia i przez to podczas snu zaczyna się powolny proces regeneracji. Po terapii osteopatycznej jest możliwość zlikwidowania syndromu przewlekłego zmęczenia.
Zastoje krwionośne czy limfatyczne poprzez działanie wedle zasady "Praca tętnicy jest najważniejsza" powoduje, że nasz układ rurek z życiodajną krwią oraz płynami technicznymi zwanymi limfą zaczynają mieć optymalny przepływ co powoduje dożywienie i samoleczenie tkanek, które czasami wiele lat były niedożywione przez blokady w ciele.
Ruchomość stawów, często jest ograniczona przez powtarzające się ruchy dnia codzienniego. Osteopatia to szansa na odblokowanie kręgosłupa i większą płynność ruchów wolnych od bólu. Samo nastawianie kręgów nie ma sensu, jeśli wokół kręgosłupa wszystkie linki i mięśnie i powięzie są skompresowane. Praca osteopatyczna to praca na całym organizmie - co daje wymierne rezultaty
Aż dochodzimy do narządów wewnętrznych. Przykładanie rąk do brzucha i praca w jego obrębie to między innymi zwiększanie ruchomości więzadłowej, polepszenie przepływów krwi i limfy w ich obrębie. To powoduje lepszą pracę wątroby czy jelit, a to przekłada się na cały organizm.
O tym jak badamy podczas zabiegu osteopatycznego dowiesz się w artykule Palpacja w Osteopatii
Czy leczenie osteopatyczne jest dla mnie?
Jeśli masz takie objawy jak przewlekłe zmęczenie, sztywność stawów, świat Ci wiruje przed oczami, masz wrażenie że im więcej odpoczywasz tym bardziej jesteś zmęczony, trapią Cię bóle kręgosłupa czy rwa kulszowa - to absolutnie tak. Zacznij terapię już niebawem i korzystaj z tej niesamowitej metody terapeutycznej.
Pozdrawiam serdecznie
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Zawroty głowy
OSTEOPATIA DOROSŁYCHZawroty głowy leczenie oraz historia Stanisława jak się wyleczył z zawrotów głowy
Dysplazja stawu biodrowego
OSTEOPATIA DOROSŁYCHWrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...
Uzdrawianie a osteopatia
OSTEOPATIA DOROSŁYCHCzy Osteopatia to medyczne uzdrawianie?
Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?
OSTEOPATIA DOROSŁYCHNa początku rozmowa przebiega w sposób standardowy – pacjent opowiada o dolegliwościach, osteopata robi notatki, a kolejno przechodzi do anamnezy ...