Ból pleców a pozycja

Ból pleców a pozycja

Ból pleców, a pozycja

Ilekroć spotykamy się z dolegliwościami bólowymi, szukamy ich przyczyny. Niestety okazuje się, że często sami pracujemy na te problemy i przeciążenia. Jak? Otóż nie zwracamy uwagi na to jak wykonujemy codzienne czynności. Niby tak banalna kwestia, a jednak, wielu z nas wychodzi z założenia, że „przecież robię tak od 20 lat i co, dopiero teraz by mnie coś dopadło? Niestety błędne myślenie, to jak się codziennie poruszamy, jak siedzimy, jak podnosimy, w jakiej pozycji gotujemy, prasujemy, oglądamy telewizję itp. wpływa na nasz organizm. Czasami problem rozwija się latami, czasami w kilka tygodni. I oczywiście nikt nie mówi, że raptem masz nie siedzieć przed komputerem skoro taką masz pracę, albo że masz nie podnosić różnych przedmiotów. Chcemy byś zastanowił się jak wykonujesz te czynności i co możesz poprawić, by było Ci lepiej!

Ból pleców a jeżdzenie autem

Tak np. prosty przykład siedzenia w aucie. Pewnie większość z Was każdego dnia porusza się autem. A ilu z Was ma dobrze ustawiony fotel?

Skoro spędzasz w nim tyle czasu, może warto zwrócić uwagę w jakiej pozycji podróżujesz. Nic Cię to nie kosztuje, a może pomóc!

Jeżeli w Twoim aucie nie ma możliwości ustawienia fotela w różnych płaszczyznach to z pomocą może Ci przyjść wałek. Nawet taki zrobiony ze zwiniętego ręcznika. Ważne, by Twój kręgosłup zachował naturalne krzywizny, a nie był wygięty w łuk, tworząc garb.

Ból pleców w praca siedząca

Podobnie jest w przypadku siedzenia na krześle, jeżeli Twój fotel nie ma odpowiedniego ustawienia, w tym przypadku też możesz podłożyć sobie na wysokości lędźwi wałek, obniżyć lub podwyższyć siedzisko, by w kolanach tworzył się kąt 90 st.. Dobrze również zwrócić uwagę na oparcie, pozycję głowy i rąk. Nasi terapeuci również podczas wizyty mogą pokazać Ci prawidłową pozycję ergonomiczną.

Jednak pamiętaj, że w przypadku, gdy musisz siedzieć codziennie kilka, kilkanaście godzin, to warto wdrożyć jakąś profilaktykę. Ponieważ sam wałek nie uchroni Twojego kręgosłupa przed problemami, niestety ta pozycja nie jest ulubioną dla Twojego ciała. Kręgosłup lubi zmiany i ruch!

Leczenie bólu pleców

Leczenie bólu pleców jest ukierunkowane na efekty. Interesuje nas to co my możemy zrobić dla Ciebie czhyli odbetonować Ci ciało zwiększyć ruchomość w stawach oraz nauczyć Cię prawidłowej pozycji i ćwiczeń. Reszta należy do Ciebie - i o to też zadbamy - kontrolując jak robisz ćwiczenia i sprawdzając efekty.

Poczytaj więcej o zdrowiu

Jelita a emocje oraz Jak skręcenie kostki wpływa na organizm

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Rwa Kulszowa co to jest

Rwa Kulszowa co to jest

TERAPIA MANUALNA

Rwa kulszowa przyczyny i leczenie

Sprawność to dar

Sprawność to dar

TERAPIA MANUALNA

Niestety z biegiem czasu nasza sprawność pogarsza się. Im wcześniej zauważone pierwsze sygnały tym większa szansa na powrót do zdrowia. 

Nordic walking

Nordic walking

TERAPIA MANUALNA

Nordic walking najłatwiej określić jako maszerowanie z kijkami biegowymi lub narciarstwo biegowe bez nart. 

Kręcz szyi

Kręcz szyi

TERAPIA MANUALNA

Kręcz szyi to nieprzyjemna dolegliwość podczas, której dochodzi do mimowolnego odchylenia szyi w jedną stronę...