Ból pleców a pozycja

Ból pleców a pozycja

Ilekroć spotykamy się z dolegliwościami bólowymi, szukamy ich przyczyny. Niestety okazuje się, że często sami pracujemy na te problemy i przeciążenia. Jak? Otóż nie zwracamy uwagi na to jak wykonujemy codzienne czynności. Niby tak banalna kwestia, a jednak, wielu z nas wychodzi z założenia, że „przecież robię tak od 20 lat i co, dopiero teraz by mnie coś dopadło? Niestety błędne myślenie, to jak się codziennie poruszamy, jak siedzimy, jak podnosimy, w jakiej pozycji gotujemy, prasujemy, oglądamy telewizję itp. wpływa na nasz organizm. Czasami problem rozwija się latami, czasami w kilka tygodni. I oczywiście nikt nie mówi, że raptem masz nie siedzieć przed komputerem skoro taką masz pracę, albo że masz nie podnosić różnych przedmiotów. Chcemy byś zastanowił się jak wykonujesz te czynności i co możesz poprawić, by było Ci lepiej!

Tak np. prosty przykład siedzenia w aucie. Pewnie większość z Was każdego dnia porusza się autem. A ilu z Was ma dobrze ustawiony fotel?

Skoro spędzasz w nim tyle czasu, może warto zwrócić uwagę w jakiej pozycji podróżujesz. Nic Cię to nie kosztuje, a może pomóc!

Jeżeli w Twoim aucie nie ma możliwości ustawienia fotela w różnych płaszczyznach to z pomocą może Ci przyjść wałek. Nawet taki zrobiony ze zwiniętego ręcznika. Ważne, by Twój kręgosłup zachował naturalne krzywizny, a nie był wygięty w łuk, tworząc garb.

Podobnie jest w przypadku siedzenia na krześle, jeżeli Twój fotel nie ma odpowiedniego ustawienia, w tym przypadku też możesz podłożyć sobie na wysokości lędźwi wałek, obniżyć lub podwyższyć siedzisko, by w kolanach tworzył się kąt 90 st.. Dobrze również zwrócić uwagę na oparcie, pozycję głowy i rąk. Nasi terapeuci również podczas wizyty mogą pokazać Ci prawidłową pozycję ergonomiczną.

Jednak pamiętaj, że w przypadku, gdy musisz siedzieć codziennie kilka, kilkanaście godzin, to warto wdrożyć jakąś profilaktykę. Ponieważ sam wałek nie uchroni Twojego kręgosłupa przed problemami, niestety ta pozycja nie jest ulubioną dla Twojego ciała. Kręgosłup lubi zmiany i ruch!

Masz problemy z kręgosłupem? Potrzebujesz porady jak ustawić fotel, albo co jeszcze możesz zrobić? Zapisz się do terapeutów manualnych.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Przykurcz Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena

TERAPIA MANUALNA

Problem dotyczący rozcięgna dłoniowego, powodujący przykurcz i zgięciowe ustawienie palców, które jest konsekwencją bliznowacenia

Ból pleców

Ból pleców

TERAPIA MANUALNA

Ból pleców dopada nawet co drugiego z nas i jest jednym z najczęściej występujących problemów.

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

TERAPIA MANUALNA

W praktyce Osteopatycznej często wiele problemów zdrowotnych jest spowodowanych źle wyleczonym skręceniem kostki w dzieciństwie...

Udar

Udar

TERAPIA MANUALNA

Tylko odpowiednio szybko udzielona pomoc może uratować życie i zmniejszyć zmiany, które zajdą w mózgu po udarze...