Nerwica

Nerwica

Nerwica - inne spojrzenie

Gdy byliśmy dziećmi - byliśmy wolni

Wolni od oceniania
Wolni od przymusu
Wolni od establishmentu

Nie musieliśmy nic, jedynie posprzątać swój pokój.

Nikt nie wtrącał się w nasz świat wewnętrzny - gdzie królowały piękne idee i dobro.

Po wielu latach, egzaminach, studiach, zmienionych pracach - staliśmy się mechanizmem, neurotycznym, wysoce wyspecjalizowanym w wykonywaniu czynności użytecznych.

Nerwica dotyka aż 60% społeczeństwa, oczywiście u niektórych nie manifestuje się jeszcze objawami wegetatywnymi.

Jednym ze sposobów pracy z nerwicą jest „ powrót do ciała , powrót do korzeni” .

Czym jest nerwica? Jakie jej rodzaje występują?

Dziś chcielibyśmy pokrótce opisać nerwicę, chorobę, która występuje w wielu odmianach. My skupimy się na kilku wybranych.

Nerwica, inaczej nazywana zaburzeniami lękowymi wywoływana jest przez szereg różnych czynników, najczęściej tych z życia codziennego. Są to między innymi stresująca praca, nawarstwiające się obowiązki i pośpiech, relacje rodzinne czy towarzyskie.
Elementy te występujące razem bądź osobno doprowadzają to momentu, w którym zaczynamy odczuwać irracjonalny lęk.
Grupa tych schorzeń ma część objawów charakterystycznych, niezależnie od rodzaju nerwicy. Są to następujące objawy:

  • niepokój psychiczny i/lub fizyczny;
  • nieproporcjonalne zmęczenie (astenia);
  • problemy seksualne;
  • problemy ze snem (bezsenność albo nadmierna senność);
  • objawy hipochondryczne.

Zaś rodzaje nerwic, które chcielibyśmy przybliżyć to:

Nerwica żołądka

Podczas której odczuwana jest ciężkość na żołądku, dyskomfort w tej części ciała oraz uczucie pełności, niezależnie czy zjedzono dużo czy mało posiłku. Ponadto dokuczliwe są wówczas niestrawność, zgaga, bóle brzucha oraz problemy z przełykaniem.

Częstymi dolegliwościami są również biegunka, zatwardzenia, częste oddawanie gazów, mdłości lub wymioty, zmęczenie i problemy ze snem.

Nerwica serca, ujawnia się poprzez problemy z układem nerwowym i układem krążenia. Występuje także silny niepokój i obawa o własne życie. Osoba jest przekonana, że choruję na poważne schorzenie związane z sercem. W skrajnych przypadkach może mieć poczucie zawału.
Nerwica lękowa, której najczęstszą przyczyną jest ukrywanie i tłumienie emocji. Pojawia się wówczas uczucie lęku, niepokoju i zagrożenia. Chory boi i się nie tylko o życie swoje i bliskich, ale także opinii innych osób. Często przy tym rodzaju nerwicy pojawia się drżenie rąk i nóg, nadmierne pocenie się oraz problemy z oddychaniem.

Nerwica wegetatywna

Pojawia się pod wpływem silnych bodźców i stresu, co wpływa na rozregulowanie układu nerwowego. Mogą przy tym wystąpić problemy z pracą organizmu (np.: układu krwionośnego czy trawiennego).W rezultacie często pojawiają się wrzody żołądka bądź nadciśnienie tętnicze.
Nerwica histeryczna, to rodzaj, w której chory nieustannie martwi się o własne zdrowie. Wędruje od lekarza do lekarza, a gdy słyszy diagnozę, że jest zdrowy i nic mu nie dolega, jest rozdrażniony, ponieważ, uważa, że taka odpowiedź specjalisty jest błędna. On jest przekonany, że coś mu dolega, a lekarz nie potrafi tego prawidłowo zdiagnozować. Ten rodzaj nerwicy może prowadzić do wystąpienia niedowładów, utraty przytomności, napadów podobnych do padaczki, czasowej ślepoty, problemów z oddychaniem i przełykaniem. Jednak za te objawy najczęściej odpowiada właśnie nerwica.

Z każdym rodzajem nerwicy można sobie poradzić, wystarczy udać się do odpowiedniego specjalisty po pomoc. On dobierze indywidualną terapię, w zależności od potrzeb pacjenta.

Kto pomoże na nerwicę? 

W naszej przychodni z pomocą łagodzenia nerwicy stoi osteopatia. Terapia ta jest skoncentrowana na zrównoważeniu napięć i ruchomości w naszym ciele - zwłaszcza układu autonomicznego, który często potrzebuje pomocy podczas leczenia nerwic

Zacznij od osteopaty czyli Karol, Damian, Maciej lub Adam https://www.osteopatja.pl/osteopatia

Poczytaj o naszej przychodni: https://www.osteopatja.pl/

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Walka z refluksem

Walka z refluksem

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Mianem refluksu określa się wsteczne zarzucanie pokarmu z żołądka do przełyku. Może ponadto towarzyszyć temu biegunka, utrata wagi, problemy z połykaniem itp.

OSTEOPATIA – naprawiamy maszyny ludzkie

OSTEOPATIA – naprawiamy maszyny ludzkie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dzisiejszy nasz pęd, czyli upychanie kilku zadań w jedna godzinę, jedzenie w biegu, rozmawianie w przelocie to wszystko odbija się "wielką stopą" na naszym ciele

Wpływ jazdy konnej

Wpływ jazdy konnej

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jazda konna może pozytywnie wpływać na nasz kręgosłup i zdrowie, jednak ma też swoje elementy, które mogą wpływać na powstawanie urazów, kontuzji i dolegliwości bólowych.

Zwyrodnienie kręgosłupa

Zwyrodnienie kręgosłupa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jest jedną z najczęściej występujących przyczyn bólu pleców. Statystycznie uszkodzenia krążków międzykręgowych zanotowane jest u co drugiej osoby, która osiągnęła 40 rok życia, a do 50 roku życia aż 70% populacji skarży się na problemy z powodu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.