REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia stóp, Refleksologia łódź

Ten typ terapii pradawny zabieg zaczerpniety ze starych sprawdzonych tajników medycyny chińskiej to nie tylko zwykły masaż.

Jest rodzajem akupresury o wyjątkowych właściwościach. Jak wiemy w stopach mamy mikrokosmos całego naszego organizmu i dosłownie każdy narząd w naszym ciele ma swoją małą reprezentację w stopie, który można odpowiednio stymulować. Ponadto w stopie mamy ok 70 tys zakończeń nerwowych; nigdzie więcej tyle nie znajdziemy. Stopa to nasz jedyny łącznik z matką ziemią, tam również odbywa się  wymiana pomiędzy żyłami a tętniczkami- jest więc końcowym odcinkiem układu krążenia, w stopie kończy swoją drogę aż sześć spośród dwunastu meridianów ( czyli szlaków energetycznych) naszego ciała- między innymi meridian nerki i pęcherza moczowego odpowiadajacy za ogromną ilość naszych chorób i dolegliwości.

Poprzez specjalnie dobraną konfigurację ucisków terapeuta stymuluje tzw. "strefy odruchowe" na stopie co daje oddźwięk w naszych organach - reguluja się poprzez wprowadzenie je w tzw homeostazę czyli równowagę energetyczną. Dany organ może się z poczatku "bronić" co może skutkować chwilowym pogorszeniem samopoczucia.

Ale gdy już "fusy" opadną, nasze poszczególne narządy zaczynaja się wprowadzać w tzw " proces samoleczenia" co daje uczucie ulgi, komfortu, relaksu i zdrowienia.

Umów wizytę online  lub    Umów wizytę telefonicznie

Nasi specjaliści z dziedziny REFLEKSOTERAPIA

WIĘCEJ
MARTA ANDRZEJEWSKA Fizjoterapeutka
Fizjoterapeutka, Refleksolog

Zobacz artykuły z działu REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia

Refleksoterapia to rodzaj leczniczego masażu, podczas którego stymuluje się odpowiednie punkty oraz strefy, przyporządkowane poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Refleksologia - historia pacjenta

Refleksoterapeuta ma na celu oddziaływać na pacjenta w taki sposób, żeby odzyskał on stan równowagi (fizjologicznej), a dzięki temu także zdrowie.