Złamania

>Złamania to dość częste urazy kończyn dolnych czy górnych.
Oczywiście rodzajów i miejsc jest bardzo dużo, ale czy warto później podjąć się rehabilitacji?
Na początek kilka ważnych informacji: statystycznie, grupę największego ryzyka stanowią dzieci, mężczyźni do 45 roku życia oraz kobiety po 50 roku życia. Do złamania dochodzi, ponieważ kość w danym miejscu nie może podołać sile, która w tej chwili na nią zadziałała, jak również energia ta przewyższa odporność tkanki, na skutek czego kość ulega pęknięciu bądź złamaniu.
Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego.
Po tego rodzaju urazie rehabilitacja jest bardzo ważna! W pierwszej kolejności specjalista będzie pracować nad przywróceniem odpowiedniego zakresu ruchu dla złamanego miejsca.
Takie ćwiczenia, które umożliwią progres w zakresie ruchu i siły są jednymi z ważniejszych. Poza tym fizjoterapeuta wykonuje także mobilizację stawów wokół danego miejsca, a w przypadkach tego wymagających także neuromobilizację.
Gdy była konieczna operacja, wówczas pomoc można znaleźć w walce z blizną, która pozostała po zabiegu. Masaż i mobilizacja blizny będzie bardzo ważna, by zmniejszyć jej widoczność i by nie stała się zgrubiałym, nieestetycznym miejscem na ciele.
Złamanie często kończy się unieruchomieniem kończyny
Takie unieruchomienie będzie powodować ograniczenie krążenia krwi i limfy w strukturach zawiadujących dana partie ciała
Zabiegi Osteopatyczne będą przywracały krążenie w dany obszar - dzięki temu dana kończyna może mieć mniej powikłań.
Jeśli potrzebujesz pomocy po złamaniu, zapraszamy do nas, bowiem rehabilitacja jest priorytetem, gdy chcesz wrócić do zdrowia.
Nie warto z tym zwlekać zbyt długo, gdyż mogą powstać przykurcze, których trudno się pozbyć!
Kto pomoże u nas? Marta, Mateusz i Monika.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego
OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Rdzeniowy zanik mięśni (SMA)
OSTEOPATIA DOROSŁYCHJest to choroba mająca podłoże genetyczne, podczas jej przebiegu dochodzi do stopniowego zaniku mięśni.

Zadbaj o nerki
OSTEOPATIA DOROSŁYCHFiltrują osocze oraz produkują mocz, dzięki czemu wszystkie niepożądane elementy są wydalane. Po drugie regulują objętość płynów ustrojowych, wpływają na ciśnienie tętnicze...

Menopauza
OSTEOPATIA DOROSŁYCHMenopauza i okres, który ją poprzedza czyli klimakterium pojawia się wówczas, gdy przysadka mózgowa spowalnia, jajniki już nie uwalniają jajeczek, a co za tym idzie przestajemy mieć możliwość zajścia w ciąże