Wpływ migającego światła na dziecko

Wpływ migającego światła na dziecko

Jak niebieskie światło wpływa na dziecko

Rodzicu! Nie bądź egoistyczny! Miałeś podwórko? Miałeś zabawę w chowanego? Miałeś granie w państwa i miasta? Miałeś klocki? Był trzepak? Było uciekanie przed czarną wołgą czy kostuchą?
To czemu chcesz zabierać dziecku takie przyjemności?

Kiedyś było dużo geniuszy, muzyków, artystów, pisarzy, ponieważ zamiast kciukiem i palcem po tablecie - używali swojego umysłu i kreatywności by tworzyć nową rzeczywistość.

Urządzenia migające stały się tak powszednie, ze często się widzi ludzi na pierwszych randkach, którzy zamiast opowiadać o sobie patrzą na demotywatory.

Dajcie dziecku i sobie wolność wyboru. AO

Jak niebieskie światło z komórek i innych urządzeń wpływa na nasz organizm?

W dobie rozwoju technologii i wydłużającego się czasu, w którym jesteśmy narażeni na działanie niebieskiego światła emitowanego przez ekrany LCD i oświetlenie LED, warto zastanowić się jak to wpływa na nasz organizm!

Oczywiście najbardziej narażony jest nasz wzrok, gdyż to on jest pierwszą barierą przed tym rodzajem światła. Efektem negatywnym jest nieprzyjemne uczucie suchości oka, pieczenia bądź łzawienia. Ponadto światło niebieskie jest przyczyną zmian zwyrodnieniowych siatkówki i plamki żółtej, które w efekcie prowadzą do upośledzenia widzenia.

Korzystanie z różnego rodzaju urządzeń zaraz przed snem, wpływa negatywnie na zasypianie i sam sen. Gdyż zbyt duża ilość światła, która dociera do nas powoduje zmniejszenie wydzielania się melatoniny – czyli hormonu odpowiadającego za zdrowy sen.

Ponadto niebieskie światło wpływa w niewłaściwy sposób na nasz rytm okołodobowy, wydzielanie hormonów, ekspresję genów, procesy poznawcze, emocje bądź na niektóre barwniki, które obecne są w naszych komórkach np.: melanopsyna.

Warto ograniczyć korzystanie z urządzeń, które emitują ten rodzaj światła, zwłaszcza przed snem.

Zanim pójdziesz spać zrelaksuj się bez technologii!

Leczenie dziecka przebodźcowanego

Terapia osteopatyczna to nowa forma leczenia różnych problemów u dzieci. 

Migające światło niebieskie może powodować napięcia oraz problemy z integracją sensoryczną. 

Zacznij od terapii osteopatycznej i pomóż swojemu dziecku - zapraszamy do Adama, Macieja, Karola

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Refluks żołądkowo-przełykowy

Refluks żołądkowo-przełykowy

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Określa się tym mianem wsteczne zarzucanie pokarmu z żołądka do przełyku. Może ponadto towarzyszyć temu biegunka, utrata wagi, problemy z połykaniem itp.

Osteopatia a język niemowlęcia

Osteopatia a język niemowlęcia

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Jeśli chcesz poznać język niemowlęcia - pamiętaj, że dziecko nieustannie słucha ( nawet autystyczne!) i w pewnym kontekście rozumie znaczenie tego co mówimy.

Każde dziecko jest inne!

Każde dziecko jest inne!

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Krzyś najpierw zainteresował się kinestetyką, czyli ruchem, Majeczka uwielbia barwy, czyli bodźce wizualne, Antek kocha śpiewanie mruczanki - słuchowiec...

Kolka u noworodków

Kolka u noworodków

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Inaczej mówiąc jest to ostry, kłujący ból brzucha. Wyróżnić możemy jelitową, nerkową, śledzionową oraz wątrobową. ..