Wypadek, operacja i co dalej?

Wypadek, operacja i co dalej?

W dzisiejszym artykule na tapetę weźmiemy temat zabiegów operacyjnych związanych z urazami ortopedycznymi. Często pacjenci pooperacyjni zostają zostawieni sami sobie bez żadnych informacji odnośnie planowania rehabilitacji pozabiegowej. W internecie jest wiele poradników co robić w 2 tygodniu rekonstrukcji ACL, jakie ćwiczenia 6 tygodniu po endoprotezie biodra a oczekiwanie na rehabilitację NFZ często trwa więcej niż pół roku od zabiegu.

Fizjoterapia a osteopatia?

Fizjoterapia w procesie rehabilitacji pacjenta pourazowego to dobór odpowiednich ćwiczeń do stanu zdrowia pacjenta po zabiegu operacyjnym. Rolą fizjoterapeuty jest ocena stanu funkcjonalnego nie tylko operowanej kończyny czy kręgosłupa, ale całego pacjenta.

Osteopatia natomiast może w świetny sposób wspomóc proces powrotu pacjenta do zdrowia. Manualna praca z operowaną kończyna, poprawa drenażu, mobilizacja blizn pooperacyjnych i ogólne poprawienie kondycji organizmu wpływać będą na szybszy powrót pacjenta do zdrowia.

Techniki manualne wraz z odpowiednio dobranymi ćwiczeniami optymalizują proces rekonwalescencji pacjenta.

Jeżeli dotyczy Cię: 

• Rekonstrukcja ACL

• Artroskopia barku, kolana, stawu skokowego

• Operacje odcinka lędźwiowego

• Operacje cieśni nadgarstka

• Endoproteza biodra

• Endoproteza kolana

I inne zabiegi chirurgiczne, to zapraszamy do naszych osteopatów Karola, Macieja i Adama, terapeuty osteopatycznego Damiana oraz terapeutów manualnych Mateusza, Marty Stanisławskiej i Marty Andrzejewskiej.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Uchyłkowatość i zapalenie uchyłków

Uchyłkowatość i zapalenie uchyłków

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

One same nie dają dolegliwości. Problem pojawia się wówczas, gdy dochodzi do zastoju pokarmu i ucisku wywieranym przez bardzo duże uchyłki.

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Wrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...

Sarkoidoza

Sarkoidoza

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przebieg sarkoidozy może być zmienny. U około 85% chorych sarkoidoza ustępuję samoistnie w ciągu dwóch lat. Jednak u ok. 10-30% chorych przebieg jest przewlekły, a często nawet postępujący.

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Skręcenie kostki to częsty uraz do, którego dochodzi podczas biegania bądź na skutek nieszczęśliwie postawionej nogi. Objawia się obrzękiem i bólem.