Migrena oczna

Migrena oczna

Migrena oczna - inaczej migrena siatkówkowa.

Przyczyny jej występowania nie są jasno określone. Najprawdopodobniej duży wpływ mają czynniki genetyczne. Wystąpienie tego rodzaju bólu może być nasilone wówczas, gdy występuje alergia pokarmowa, stres, zaburzenia hormonalne, duże zmiany ciśnienia, silne bodźce z zewnątrz takie jak ostre światło czy smród.

Wtedy gdy atak migreny ma miejsce dochodzi do częściowej lub zupełnej utraty widzenia w jednym oku. Najczęściej czas jego trwania jest od kilku do kilkunastu minut, ale zdarzają się też dłuższe. Ten rodzaj migreny może być jednorazowym incydentem, ale może też występować cyklicznie.

Atak migreny siatkówkowej należy przeczekać. Udając się do specjalisty z pomocą w rozwiązaniu tego problemu, na początek ważne, by wykluczyć inne choroby, które mogą objawiać się w podobny sposób. Nie ma obecnie leku, który wyeliminowałby z życia możliwość wystąpienia kolejnych migren. Jednak nie jesteśmy na całkowicie przegranej pozycji. Na pewno dobrą radą jest, by zaobserwować w jakich sytuacjach i warunkach najczęściej pojawiają się ataki i próbować ich unikać w miarę możliwości.

Kto pomoże ? Adam, Karol i Maciej.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Nerw błędny

Nerw błędny

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dlaczego nerw błędny jest taki ważny? I co z tą chorobą lokomocyjną? 

MPD

MPD

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

To najbardziej innowacyjne podejście jakie wypracowałem w swojej karierze terapeutycznej i proszę - szukajcie ludzi, którzy inaczej spojrzą na Ciebie lub dzieci, niż przez pryzmat chorób...

Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

Ostroga piętowa, a leczenie Osteopatyczne

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Ostroga piętowa! Skąd to i dlaczego? Na początek, warto zaznaczyć, że ostroga nie "wyrasta" w tydzień. Jest to proces, który trwa bardzo długo. Proces przewlekłego przeciążania uszkadzania przyczepu rozcięgna podeszwowego w rejonie guza piętowego.

W poszukiwaniu zdrowia

W poszukiwaniu zdrowia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Początek tej dziedziny nauki sięga korzeniami do XIX wieku w Stanach Zjednoczonych, jej twórcą był Andrew Still. Miał on na celu szukanie zdrowia, nie chciał zatruwać ciała lekami, a pomóc mu w naturalny sposób reagować.