MPD

MPD

Standardowa rehabilitacja w MPD obejmuje ruch, mowę, funkcjonowanie.

To, co może zaproponować Osteopatia to nowe podejście.
Mózg ma duża plastyczność, bez względu na wiek i proces. Praca w koncepcji Osteopatii Kranio Sakralnej opiera się na pierwotnym rytmie oddechowym, fluktuacjach płynu mózgowo-rdzeniowego, oraz mózgu.
Mózg jest największym prowodyrem wszystkiego i największą nadzieją. Dotąd nie poznaliśmy w stu procentach tego, co mamy między uszami, dlatego nie powinniśmy negować metod, które spojrzą na człowieka z MPD Inaczej.
Ja nie wierzę w choroby, ja wierzę, że z organizmu można otrzymać to, co natura dała i zawsze podejmując się terapii, mam to na uwadze.
Jeśli przychodzi do mnie człowiek, to przychodzi człowiek, a nie MPD-mowiec.
To najbardziej innowacyjne podejście, jakie wypracowałem w swojej karierze terapeutycznej i proszę — szukajcie ludzi, którzy inaczej spojrzą na Ciebie lub dzieci, niż przez pryzmat chorób AO.

Mózgowe porażenie dziecięce.

„Choroba bez definicji”, jest tak nazywana ze względu na różnorodność i stopień nasilenia się objawów oraz zaburzeń, przez co jest trudna do zdefiniowana.

Wiadomo, że jest wynikiem uszkodzenia mózgu podczas życia płodowego, w trakcie porodu bądź tuż po nim.

W większości przypadków następuje między 26. a 34. tygodniem ciąży.

Kiedy można się obawiać MPZ i jakie czynniki mogą stworzyć zagrożenie jej wystąpienia?:

  • Ciąża zagrożona poronieniem,
  • Infekcje typu: różyczka, toksoplazmoza itd.,
  • Stosowanie używek takich jak papierosy czy alkohol,
  • Zatrucie ciążowe,
  • U dziecka po porodzie wystąpiła trudność z oddychaniem,
  • Dziecko jest wcześniakiem,
  • Przechodziło we wczesnym okresie zapalenie opon mózgowych,
  • Poród był długi i z trudnościami (np.: kleszczowy),
  • Nieprawidłowości chromosomalne.

Mózgowe porażenie dziecięce może objawiać się poprzez asymetrię w ułożeniu ciała, nienaturalną wiotkość mięśni, problemy w połykaniu.

Wyróżnia się następujące rodzaje MPD: obustronne porażenie połowiczne (odgięciowe układanie ciała, nadmierna ekspresja ruchów, ograniczenie ruchów spontanicznych, dochodzi do niedowładu kończyć), obustronne porażenie kurczowe (ograniczenie ruchów spontanicznych, niedowład kończyn, stawanie na palcach), pozapiramidowe (ruchy mimowolne, zwłaszcza mięśnie twarzy i głowy), móżdżkowa (opóźnienie kontroli postawy i lokomocji, w okresie późniejszym zaburzenia koordynacji ruchów).

Wiodącą rolę w leczeniu tego schorzenia odgrywa neurolog, ocenia jakie zmiany zaszły w mózgu i jaką terapię wcielić w życie. Im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym lepsze rezultaty można osiągnąć.

W naszej przychodni dziećmi z MPD zajmuje się Adam, który po pierwszej wizycie zaleca dalszą terapię.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Osteopatia to RUCH

Osteopatia to RUCH

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Kiedy kończyłem prace w państwowej służbie zdrowia zdecydowałem, że ten aspekt będę chciał propagować - będę chciał wprowadzać ruch we wszystkich segmentach i aspektach ciała! 

Pozwól organizmowi czuć ból

Pozwól organizmowi czuć ból

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Każdy odczuwa je inaczej - niektórzy nie są jego świadomi, a niektórzy maja tak wysoko rozwinięte czucie głębokie, że lekki dyskomfort odczuwają jako wielkie cierpienie i ból...

Zapalenie wyrostka robaczkowego

Zapalenie wyrostka robaczkowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zapalenie wyrostka robaczkowego wywołane jest zatrzymaniem treści pokarmowej w wyrostku, ewentualnie infekcją bakteryjną, wirusową lub grzybiczą.

Niedosłuch

Niedosłuch

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Narząd słuchu, który jest nadwerężony z czasem może odmówić posłuszeństwa. I w tym momencie następuje problem ze słyszalnością dźwięków – niedosłuch, zwany inaczej starczą głuchotą.