Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie jaki ma wpływ

Terapia po cesarskim cięciu

Każda matka po cesarskim cięciu CC. powinna się zgłosić do Osteopaty lub fizjoterapeuty ze względu na zrosty i napięcia, które mogą być tworzone po tym zabiegu!
Można oszczędzić sobie takich problemów jak problemy z układem ginekologicznym, gastrycznym, moczowym. Często kobiety po CC maja potem problemy z kręgosłupem.

Dziecko podczas naturalnego porodu przechodzi przez kanał rodny, co ma wielkie znaczenie dla jego rozwoju.
Także ma tu duże znaczenie flora bakteryjna pełniąca zbawienny wpływ na dziecko!
AO

Cesarskie cięcie

Zgłasza się do nas wiele matek po cesarskim cięciu, jedne świadomie wybrały taką metodę porodu inne zaś nie miały wyboru.

Jednak zauważyć można, że wciąż kobiety nie są w pełni świadome z czym wiąże się urodzenie dziecka poprzez cesarskie cięcie. Więc chcielibyśmy pokrótce Wam to przybliżyć, byście mogły dokonać bardziej świadomego wyboru.

Jest to operacja brzuszna, która może wiązać się z szeregiem komplikacji takimi jak: zakrzepy, zatory, krwawienie czy histerektomia.

Oczywiście poród naturalny też może nieść za sobą różnego rodzaju konsekwencje, jednak warto zauważyć, że natura nie zrobiła tego na złość człowiekowi, ten rodzaj wydania potomka na świat ma swój biologiczny sens.

Nie negujemy wyboru mam, bo oczywiście nie każdy jest w stanie urodzić naturalnie, ale mamy nie powinny zapominać, że warto sprawdzić po porodzie czy z niemowlakiem wszystko jest w najlepszym porządku, ponieważ nie każdą nieprawidłowość widać na pierwszy rzut oka. Tu z pomocą może przyjść osteopatia pediatryczna, specjalista pomoże uwolnić wasze skarby od napięć oraz wskaże z którymi obszarami należy pracować.

Efekty cesarskiego cięcia widać także podczas karmienia dziecka, gdyż mają na to wpływ te same hormony, które wytwarzane są podczas porodu. Ból łagodzony jest przez endorfiny, które jednocześnie stymulują wydzielanie prolaktyny odpowiedzialnej za produkcję mleka. Natomiast skurcze poporodowe wywoływane są przez oksytocynę, dokładnie ten sam hormon, który odpowiada za wyrzut mleka podczas ssania – cesarskie cięcie może wpłynąć na zaburzenie tego procesu. Ponadto poziom endorfin w pokarmie matki może być niższy, co sprawia, że karmienie może być krótsze i trudniejsze.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie chcemy negować żadnej z metod, jednak jeśli ma się wybór, warto dokonać go świadomie, jak najlepiej dla dziecka i samej siebie.
Wyżej wymienionym problemem zajmie się Adam, Karol i Maciej, a także Edyta i Marta

https://www.osteopatja.pl/osteopatia

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Ciąża

Ciąża

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Ciąża jest okresem bardzo trudnym, ciało kobiety zmienia się i dostosowuje do nowego życia, które tworzy się z ciała matki. 

Osteopatia w ciąży

Osteopatia w ciąży

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Jest to metoda bardzo bezpieczna, delikatna, a zarazem skuteczna. 

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Każda matka po cesarskim cięciu CC. powinna się zgłosić do Osteopaty lub fizjoterapeuty ze względu na zrosty i napięcia, które mogą być tworzone po tym zabiegu

Haptonomia

Haptonomia

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Haptonomia i 3 sposoby na pozytywne emocje podczas ciąży