Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Nadwaga i otyłość

Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci.
Za nieprawidłową wagę może odpowiadać kilka czynników takich jak:

Zła dieta, nieprawidłowe odżywianie się – mowa o spożywaniu zbyt dużej ilości jedzenia przetworzonego, zawierającego „złe” tłuszcze, cukry i mnóstwo chemii. Ponadto systematyczność jedzenia jest zaburzana, gdyż posiłki są jadane nieregularnie i w pośpiechu. I zamiast jeść kilka mniejszych porcji, ale regularnie, to opychamy się na zapas, często przed snem, gdy nadrabiamy zapomniany obiad.

Ruch! To kolejna sprawa. W dzisiejszych czasach wielu z nas rusza się coraz mniej, prowadzi siedzący tryb życia (np.: w pracy, w samochodzie, w domu przed komputerem..). Jest to najprostsza droga do przybierania na wadze. A wystarczyłby spacer, jazda na rowerze, pójście na basen popływać czy wiele innych, nawet nie codziennie, ale ważne by systematycznie!

Oczywiście osoby, które mają predyspozycje genetyczne do nadwagi powinny dwa razy bardziej uważać na swoją wagę, gdyż łatwiej przybywa im kilogramów. Ale jeśli samemu nie można dać sobie rady, wystarczy zgłosić się do właściwej osoby po pomoc, ważne by jej zaufać i wdrażać w życie zalecenia!

Jeśli nie będziemy ostrożni doprowadzimy swoje ciało i organizm do bardzo złego stanu. Nadwaga i otyłość prowadzą do wielu chorób (cukrzycy, chorób serca, chorób zwyrodnieniowych kości, zaburzeń hormonalnych i innych). Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie!!

Leczenie otyłości w naszej przychodni zaczyna się od wizyty u dietetyczki, czyli Sonii.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA

Witamina A

Witamina A

DIETETYKA

Niedobór witaminy A może mieć duży wpływ na stan naszego zdrowia. Problem pojawia się, gdy zbyt małą jej ilość dostarczamy w pożywieniu lub gdy mamy do czynienia z zaburzeniem jej metabolizmu w organizmie.

Dieta regeneracyjna

Dieta regeneracyjna

DIETETYKA

Po ciąży każda kobieta powinna zadbać o siebie i swój organizm tak samo jak w ciąży, dlatego że musi się on odbudować i zregenerować.

Obwisła skóra - dietetyka.

Obwisła skóra - dietetyka.

DIETETYKA

Jednak można starać się zapobiec powstaniu tego nieestetycznego problemu, tak by mieć dobre samopoczucie, czuć się dobrze ze swoim ciałem i nie ukrywać się pod workowatymi ubraniami.

Endometrioza a żywienie

Endometrioza a żywienie

DIETETYKA

Endometrioza charakteryzuje się wzrostem tkanki endometrium poza jamą macicy. Komórki wędrują za pomocą układu krwionośnego i limfatycznego do innych tkanek, w większości do jamy otrzewnej, ale zdarza się też, że do płuc oraz naczyń krwionośnych.