Dietetyka - Zdrowa naturalna dieta

Nie raz spotykałam się z opinią, że zdrowe jedzenie nie jest przystępne cenowo, że „nie każdego kieszeń” może sobie na takie rarytasy pozwolić.
Moi drodzy, nic bardziej mylnego. A ponieważ jesteśmy na etapie rozpowszechnionego trendu dotyczącego zdrowego stylu życia, to chciałabym Wam pokazać, że zdrowe nie znaczy drogie!
Podstawa to dobry plan! Żeby nie kupować zbędnych rzeczy, warto sobie zrobić kilkudniowy bądź tygodniowy spis produktów, które będą potrzebne do przygotowania posiłków i jako zdrowe przekąski.
Oczywiście, nie wszystko da się w 100% zaplanować, czasami coś nam wyskoczy, czegoś zabraknie i będziemy zmuszeni to dokupić. Ale tak czy inaczej, w końcu zauważycie, że planując można zaoszczędzić trochę pieniędzy.
Ważna rada! Będąc w sklepie skupcie się na produktach z listy. Osoby odpowiedzialne za ułożenie produktów w sklepie są sprytne i tylko czyhają na osoby, które przemierzają alejkę po alejce szukając „czegoś na obiad”.
Przyciągani różnymi okazjami, promocjami, często kupujemy bez zastanowienia, a do tego wśród takich artykułów znajdują się nierzadko te mniej zdrowe…
Jeśli chcemy znaleźć produkty przystępniejsze cenowo można zrobić małe rozeznanie w swoich ulubionych sklepach, albo skorzystać z rady kogoś kto ma już sprawdzone produkty w danym miejscu. Poświęcając na to trochę czasu, na pewno odczujemy w przyszłości korzyści nie tylko finansowe.
Na koniec w ramach tematu zdrowego jedzenia, niekoniecznie drogiego chciałabym wspomnieć o tzw. Superfoods – czyli produkty, które mają dużo wartości odżywczych, cechują się właściwościami zdrowotnymi i odmładzającymi. Są to np.: nasiona chia, spirulina, jagody goi, surowe kakao, jarmuż, simie lniane i wiele wiele innych.
Jeśli ciekawi Cię ten temat, zapraszam na spotkanie, sprawdzimy czego Ci potrzeba i jak może wyglądać Twoja dieta!
Pozdrawiam
Sonia Orszulak
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Dietetyka - Krzem, pierwiastek życia
DIETETYKA DZIECIĘCAJeżeli krzemu w organizmie jest za mało, ludzki organizm przestaje funkcjonować prawidłowo, pojawiają się zaburzenia, zwłaszcza w metabolizmie tkanki łącznej, którą znajdziemy m.in. w: naczyniach krwionośnych, krwi czy naczyniach limfatycznych i większości narządów. Także komunikacja między ciałem a mózgiem jest zaburzona...

Dietetyka - Kukurydza
DIETETYKA DZIECIĘCAZiarno kukurydzy zawiera składziki takie jak białko, tłuszcz, węglowodany, beta-karoten, B1, B2, E, PP i C. Znajdziemy w niej dużo witamin z grupy B, przede wszystkim tiaminę i niacynę, ale także minerały: sód, potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez, miedź, nikiel, cynk, chrom oraz selen...

Szparagi
DIETETYKA DZIECIĘCAJest to warzywo, które naturalnie występuje w klimacie śródziemnomorskim. Jednak znaleźć możemy je prawie wszędzie. Częścią jadalną są młode pędy, inaczej nazywane wypustkami szparagów.

Ile dzieci powinny zjadać?
DIETETYKA DZIECIĘCADziś przyjrzymy się kwestii ilości posiłków u dzieci powyżej 1. Roku życia. Pokaże, że nie musisz biegać za swoim maluchem z łyżką, by choć trochę skubnął.