Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

Napięcie mięśniowe, czy jest „zbędne”?

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu, ale ponadto może uaktywnić punkty spustowe bólu (miejsca, które są wyczuwalne jako zgrubienia, nawet najmniejszy nacisk na nie może wywołać ból, a zlokalizowane mogą być niemal na całym ciele w obrębie mięśni). 
Część osób przy tego rodzaju dolegliwości może pomóc sobie poprzez trening relaksacyjny ze stopniowym dołączeniem ćwiczeń bądź tzw. biofeelback – czyli trening informacji zwrotnej. 
Skąd się biorą „zbędne” napięcia mięśniowe? To nic innego jak skutki stresów psychicznych bądź nieustającego poczucia niepokoju, przepracowania, przetrenowania, ale także nieodpowiedniej eksploatacji mięśni… Należy także pamiętać, że mięśnie nie są zwolennikami długotrwałych skurczów oraz monotonnych, non stop powtarzanych tych samych ruchów. Gdy sprawiamy im taki los, one odwdzięczają się bólami i przeciążeniami.

Więc, gdy Twoje mięśnie „mają dość” po pomoc zapraszamy do Marty Stanisławskiej i Mateusza.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Ścięgna

Ścięgna

TERAPIA MANUALNA

Gdy ścięgno zostanie uszkodzone, proces jego gojenia nie jest błyskawiczny. Jeżeli jednak jesteś pod okiem fizjoterapeuty i wiesz co powinieneś w danej sytuacji robić można ten proces delikatnie przyspieszyć, zoptymalizować. 

Terapia w ciąży?

Terapia w ciąży?

TERAPIA MANUALNA

Okres ciąży to czas w którym szczęście miesza się ze smutkiem i obawami, często są to obawy dotyczące możliwości podjęcia terapii na różnego rodzaju dolegliwości.

Staw skokowy

Staw skokowy

TERAPIA MANUALNA

Jego skomplikowana budowa prowadzi do tego, że niewielki, choć nieodpowiedni ruch może spowodować uszkodzenie jego struktur.

Głowa przesunięta w przód

Głowa przesunięta w przód

TERAPIA MANUALNA

Jest to postawa ciała, w której obserwuje się zniesioną fizjologiczną lordozę szyjną.