Dietetyka - Mleko modyfikowane

Dietetyka - Mleko modyfikowane

Podczas karmienia naturalnego zaspokajane jest zapotrzebowanie dziecka na wszystkie składniki odżywcze, dzięki czemu dziecko może rozwijać się we właściwy sposób, ale także jest pierwszym bodźcem formującym umiejętność interakcji społecznej.

Oczywiście najlepiej jest karmić niemowlę własnym pokarmem, gdyż jest najlepszy jakościowo i można je uznać za jedną z ważniejszych części profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Co jeśli matka nie może karmić naturalnie? Alternatywą jest żywienie sztuczne, pokarmy które produkowane są ściśle o dyrektywy Unii Europejskiej.

Mleko modyfikowane ma zastąpić mleko matki, wytwarzane jest przede wszystkim z mleka krowiego, które poddawane jest odpowiednim obróbkom. Ma być jak najbardziej zbliżone do mleka kobiecego, tak by tempo wzrastania, wskaźniki przemiany, materii i inne wyniki były podobne do dzieci karmionych naturalnie.

Obecnie produkty dostępne na rynku są dobrze zbilansowane i przebadane, tak by były bezpieczne dla niemowląt. Mleko modyfikowane spełnia normy odnoście zapotrzebowania na poszczególne składniki odżywcze w początkowym żywieniu.

Jakie najczęstsze modyfikacje są wprowadzane?

Przede wszystkim dotyczą:

  • białek, 
  • składu węglowodanów (zwiększenie ilości laktozy, która dostarcza energii, obniża pH jelit, poprawia wchłanianie cynku, magnezu i wapnia),
  • tłuszczów (wymiana na oleje roślinne będące źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych),
  • składników mineralnych (zmniejszenie ilości sodu, potasu i chloru),
  • witamin (zwiększanie dawki odpowiednich witamin),
  • dodatku probiotyków lub prebiotyków.

Jeśli chcesz zmiany swojej diety - zapraszamy na konsultacje do dietetyczki - Soni Orszulak.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Kwasy omega-3

Kwasy omega-3

DIETETYKA DZIECIĘCA

Kwasy tłuszczowe omega 3 są wspierciem dla układu immunologicznego i pomagają w walce z infekcjami, obniżają stany zapalne i są szczególnie polecane dzieciom, których organizm pracuje bardzo intensywnie przed nabyciem odporności

Prawdy i mity o glutenie

Prawdy i mity o glutenie

DIETETYKA DZIECIĘCA

Skonfrontujemy z rzeczywistością najczęściej powtarzane informacje dotyczące popularnego tematu związanego ze spożywaniem produktów z glutenem.

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

DIETETYKA DZIECIĘCA

Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci. 

Dieta redukcyjna

Dieta redukcyjna

DIETETYKA DZIECIĘCA

Dowiedz się jak może wyglądać zdrowa i zbilansowana dieta i na co warto zwrócić uwagę.