Dietetyka - Pasożyty

Dietetyka - Pasożyty

Przyczyna niektórych chorób.

Parazytologią zainteresowałem się już 10 lat temu. Stwierdziłem na logikę, że skoro jest na zewnątrz miliony mrówek i korników i roztoczy, to musi być wewnątrz nas także ich miliony.
Pamiętam pierwsze lewatywy i oczyszczania wątroby według Małachowa. To była prawdziwa szkoła życia.
Aktualnie zauważyłem wielki trend, by leczyć się z pasożytów przez odpowiedniki zapperów.
Uważam, że najpierw przestańmy wpierdzielać rzeczy, które albo mają w sobie pasożyty albo prowokują ich rozrost. Zacznijmy praktykować oczyszczanie swoich rur przez lewatywy, a potem poszukajmy dalej, aby dokręcić śrubkę lepiej wziąć klucz i to zrobić niż używać telekinezy.

Pasożyty są wewnątrz nas i albo je wykorzystamy, albo one nas wykorzystają - dlatego drogi czytelniku - sięgnij do literatury i poczytaj o tym problemie.

AO

Pasożyty ludzkie

Słowo pasożyt częściej kojarzy się ze zwierzętami, ale człowiek też może je „złapać”.

Ogólnie są to organizmy zwierzęce bądź roślinne, które by przeżyć wykorzystują inne organizmy. Jednak ludzi częściej dotyczą te pierwsze.

Podzielić można je na zewnętrzne i wewnętrzne. Do zewnętrznych zaliczane są m.in.: wszy, kleszcze, świerzbowce czy komary. Zaś do wewnętrznych: pierwotniaki, obleńce (np. owsiki, glisty, włosień) oraz płazińce (przywry i tasiemce).

Pasożyty znajdują się wszędzie, przez co zarazić się nimi jest bardzo łatwo. Mogą trafić do nas drogą pokarmową, poprzez wodę – zarówno tą do picia jak i tą znajdującą się w zbiornikach wodnych, w domu, w miejscach publicznych, w lesie, na łące, czy też nie utrzymując hieny zwłaszcza rąk, i to wcale nie muszą być nasze ręce, mogą być one sprzedawcy np. warzyw, które potem są niedokładnie umyte.
Pasożyty nie są obojętne dla organizmu człowieka! Ich obecność może powodować: artretyzm, choroby neurologiczne, problem ze wzrokiem, zespół drażliwego jelita i wiele innych.

Każde podejrzenie zarażenia pasożytami należy zbadać! Wówczas na podstawie wyników specjalista zaleci odpowiednio dobraną kurację.

W naszej przychodni badania i dietę w wyżej wymienionym kontekście zleca Sonia - jeśli masz podejrzenie o pasożyty zgłoś się do nas.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

DIETETYKA

Jest to rodzaj schorzenia zapalnego, niezakaźnego o przewlekłym i nawrotowym charakterze, który związany jest z nadwrażliwością miejscową na pewne substancje, pokarmy, bakterie, grzyby i inne. Najczęściej jest ona uwarunkowana genetycznie.

Dietetyka - Neofobia

Dietetyka - Neofobia

DIETETYKA

Czy dziecko nie chce jeść nowych produktów? Lub produktów, które już jadło, ale kupowano je w innym sklepie więc ma inne opakowanie?

Dieta regeneracyjna

Dieta regeneracyjna

DIETETYKA

Po ciąży każda kobieta powinna zadbać o siebie i swój organizm tak samo jak w ciąży, dlatego że musi się on odbudować i zregenerować.

Endometrioza a żywienie

Endometrioza a żywienie

DIETETYKA

Endometrioza charakteryzuje się wzrostem tkanki endometrium poza jamą macicy. Komórki wędrują za pomocą układu krwionośnego i limfatycznego do innych tkanek, w większości do jamy otrzewnej, ale zdarza się też, że do płuc oraz naczyń krwionośnych.